Roland Garros: Kubot dokończył dzieła, jest w II rundzie

Łukasz Kubot awansował do II rundy międzynarodowych mistrzostw Francji w Paryżu. Najlepszy polski tenisista w poniedziałek dokończył mecz z Karolem Beckiem (7:5, 6:2, 7:5), który został przerwany dzień wcześniej przy stanie 4:4 w trzeciej partii. Rywalem lubinianina w 1/32 finału będzie w środę Francuz Florent Serra.

Łukasz Kubot nerwowo rozpoczął poniedziałkową dogrywkę (w pierwszym gemie po przerwie musiał walczyć używając głównie drugiego serwisu), ale Polakowi pomógł słabo returnujący rywal. W gemie dziesiątym zdawało się, że mecz dobiega już ku końcowi: lubinianin najpierw popisał się ładnym dropszotem, a chwilę później wygrał wojnę na slajsy i prowadził 30-0 przy podaniu Becka. Przełamanie uniemożliwiła jednak seria popsutych returnów Polaka.

Kubot niezadowolony ze swojego tenisa: Wiele do poprawy

Poddenerwowany, przy 5:5 musiał przejść najcięższą próbę w III partii i wybronić się ze stanu 0-40. Z pomocą przyszedł na szczęście dobry serwis, a chwilę później, w gemie 12. dwa returny pod nogi dały lubinianinowi piłki meczowe. Już przy pierwszej Kubot popisał się kąśliwą wrzutką pod nogi atakującego przy siatce Becka i zwycięsko zakończył spotkanie, po którym odtańczył tradycyjnego już kankana.

Kolejnym przeciwnikiem Kubota będzie Florent Serra. Tenisiści mierzyli się dotychczas czterokrotnie i bilans spotkań między nimi jest remisowy, ale Kubot był górą w ostatnich dwóch konfrontacjach.[b]

1/32 1/16 1/8
Kubot Serra (Francja, 31 lat, ATP 156, bilans 2-2) Stěpánek lub Goffin, Bogomolov lub Clément Federer lub Ungur, Kližan lub Mahut

Roland Garros[/b]

, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w singlu mężczyzn 6,555 mln euro niedziela-poniedziałek, 27-28 maja

I runda (1/64 finału):

Łukasz Kubot (Polska) - Karol Beck (Słowacja) 7:5, 6:2, 7:5 - mecz wznowiony od 7:5, 6:2, *4:4