WTA Berlin: Już bez Schnyder i Vaidisovej

Po porażce Shahar Peer z niemiecką zawodniczką Sabine Lisicki dwie kolejne tenisistki rozstawione z numerami od 9 do 16 pożegnały się z zawodami pierwszej kategorii w Berlinie. Swoje pierwsze spotkania przegrały Patty Schnyder (Szwajcaria, 9) i Nicole Vaidisova (Czechy, 12). Spośród ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek turnieju we wtorek na berlińskich kortach pojawiły się trzy – żadna nie oddała swojej rywalce seta.

Dużo większym zaskoczeniem jest porażka Patty Schnyder. Najlepsza zawodniczka Szwajcarii wygrała zaledwie pięć gemów w spotkaniu przeciwko Rosjance Wierze Duszewinie. Mniejszym zaskoczeniem była natomiast przegrana Nicole Vaidisovej. Reprezentantka Czech uległa triumfatorce zeszłotygodniowego turnieju WTA w marokańskim Fes - Giseli Dulko z Argentyny.

We wtorek turniej zainaugurowały trzy z ośmiu najwyżej sklasyfikowanych tenisistek w stawce. Wszystkie wygrywały swoje spotkania wyjątkowo łatwo. Serena Williams, która w trzeciej rundzie może zagrać z Agnieszką Radwańską, oddała pięć gemów Włoszcze Francesce Schiavone. Problemów nie miały także Jelena Dementiewa (Rosja, 7) i Marion Bartoli (Francja, 8). Obie oddały swoim rywalkom, odpowiednio Katerynie Bondarenko (Ukraina) i Lucie Safarovej (Czechy) po trzy gemy.

Drugiego dnia zawodów dokończono także przerwane w poniedziałek spotkanie pomiędzy zawodniczkami z Rosji - Marią Kirilenko i Jeleną Wiesniną. Dzień odpoczynku wyraźnie lepiej podziałał na Kirilenko, która wygrała decydującego seta 6:2 (spotkanie zostało przerwane z powodu zapadających ciemności przy stanie 2:6, 7:5).

Wyniki wtorkowych spotkań

I runda

Wiera Duszewina (Rosja) - Patty Schnyder (Szwajcaria, 9) 6:2, 6:3

Gisela Dulko (Argentyna) - Nicole Vaidisova (Czechy, 12) 4:6, 6:1, 6:2

Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Casey Dellacqua (Australia) 6:2, 6:2

Maria Kirilenko (Rosja) - Jelena Wiesnina (Rosja) 2:6, 7:5, 6:2

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania) - Tathiana Garbin (Włochy) 3:6, 7:5, 2:2 i krecz

Yan Zi (Chiny) - Martina Müller (Niemcy, WC) 6:2, 6:3

Peng Shuai (Chiny) - Jill Craybas (USA) 7:6 (4), 5:7, 6:0

Alisa Klejbanowa (Rosja) - Olga Goworcowa (Białoruś) 6:0, 6:0

Catalina Castaño (Kolumbia, Q) - Galina Voskoboeva (Rosja, Q) 6:2, 6:2

Akgul Amanmuradova (Uzbekistan, LL) - Aravane Rezai (Francja) 7:5, 7:5