Chinka nie obroni tytułu. Najwyżej rozstawiona Czeszka wciąż bez straconego seta

Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Katerina Siniakova

Chinka Xiyu Wang przegrała Włoszką Lucią Bronzetti i nie obroni tytułu w turnieju WTA 250 w Kantonie. W półfinale jest najwyżej rozstawiona Czeszka Katerina Siniakova, która w trzech meczach nie straciła seta.

W piątek w Kantonie wyłonione zostały półfinalistki. Wśród nich nie znalazła się Xiyu Wang (WTA 99), która broniła tytułu. Chińska tenisistka przegrała 4:6, 1:6 z Lucią Bronzetti (WTA 84).

Spotkanie trwało 98 minut. Wang popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła zaledwie siedem z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała siedem szans na przełamanie i wykorzystała tylko jedną. Bronzetti spożytkowała pięć z sześciu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2022 roku w Palermo również z wygranej cieszyła się Włoszka.

Katerina Siniakova (WTA 48) w 84 minuty pokonała 6:4, 7:5 Bernardę Perę (WTA 79). W pierwszym secie Czeszka od 4:2 straciła dwa gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W drugim ponownie przytrafiło się jej zawahanie. Prowadziła 5:3, ale Amerykanka wyrównała na 5:5. Siniakova opanowała sytuację i zakończyła spotkanie w dwóch setach.

Caroline Dolehide (WTA 101) kontynuuje swój marsz. Po zwycięskim maratonie z rozstawioną z numerem drugim Marie Bouzkovą, tym razem zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:0 Jessicę Bouzas Maneiro (WTA 60). Amerykanka prowadziła 6:4, 3:0, ale Hiszpanka przypuściła szturm i doprowadziła do trzeciego seta. W nim prym wiodła Dolehide i oddała przeciwniczce 12 punktów. Cały mecz trwał godzinę i 50 minut.

Olga Danilović (WTA 86) wygrała 6:4, 6:4 z Mananchayą Sawangkaew (WTA 163). Serbka w obu setach przegrywała 2:4, by zdobyć po cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 44 minut odparła dziewięć z 12 break pointów i uzyskała pięć przełamań.

Półfinały zostaną rozegrane w sobotę. Danilović będzie rywalką Siniakovej. Bronzetti zmierzy się z Dolehide.

Guangzhou Open, Kanton (Chiny)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 267 tys. dolarów
piątek, 25 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Bernarda Pera (USA) 6:4, 7:5
Caroline Dolehide (USA, Q) - Jessica Bouzas Maneiro (Hiszpania, 7) 6:4, 4:6, 6:0
Olga Danilović (Serbia) - Mananchaya Sawangkaew (Tajlandia, Q) 6:4, 6:4
Lucia Bronzetti (Włochy) - Xiyu Wang (Chiny) 6:4, 6:1