Udany powrót Jana Zielińskiego do Europy

PAP/EPA / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem wygrali pierwszy mecz w turnieju rangi ATP 250 w Sztokholmie. Polsko-monakijski duet ograł Włochów Luciano Darderiego i Lorenzo Sonego 6:4, 6:4.

Nieudany cykl turniejów w Azji mają za sobą Jan Zieliński i Hugo Nys. Polsko-monakijski duet rywalizował w japońskim Tokio i chińskim Szanghaju, gdzie wygrał zaledwie jedno spotkanie. Teraz powrócił do Europy i przystąpił do rywalizacji w imprezie rangi ATP 250 w Sztokholmie.

Zieliński i Nys zostali rozstawieni z "dwójką". W pierwszej rundzie ich rywalami byli Włosi Luciano Darderi i Lorenzo Sonego. Faworyzowany polsko-monakijski duet zwyciężył w dwóch setach 6:4, 6:4.

Faworyci już w trzecim gemie premierowej odsłony wypracowali sobie przewagą za sprawą przełamania, a po utrzymaniu podania prowadzili 3:1. Później większych emocji nie było, bo Darderi i Sonego jedyną okazję na odrobienie straty mieli w momencie, gdy rywale mogli wykorzystać drugą piłkę setową. Ostatecznie Zieliński i Nys zakończyli partię wynikiem 6:4.

II set tego starcia rozpoczął się od przełamania na dzień dobry na korzyść Polaka i Monakijczyka. W czwartym gemie Włosi z kolei nie wykorzystali okazji, by odrobić stratę.

Po siódmym gemie Zieliński i Nys mieli czego żałować, ponieważ nie wykorzystali żadnego z dwóch break pointów. Przy kolejnym podaniu rywali zdobyli z kolei trzy pierwsze punkty i mieli doskonałą okazję do zakończenia spotkania, lecz Darderi i Sonego obronili komplet meczboli. Jednak przy własnym serwisie polsko-monakijska para dopięła swego.

Tym samym Zieliński oraz Nys zameldowali się w ćwierćfinale. Ich kolejnymi rywalami zostali Ekwadorczycy Gonzalo Escobar i Diego Hidalgo.

BNP Paribas Nordic Open, Sztokholm (Szwecja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 690,1 tys. euro
wtorek, 15 października

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) - Luciano Darderi / Lorenzo Sonego (Włochy) 6:4, 6:4