Dreszczowiec Rosjanki w Ningbo. Pewny awans Brytyjki

Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Katie Boulter

Anna Kalinska miała ogromne problemy w turnieju WTA 500 w Ningbo. Rosjanka rozegrała trzysetowy dreszczowiec z Australijką Priscillą Hon. Pewnie do kolejnej rundy awansowała Brytyjka Katie Boulter.

We wtorek w Ningbo deszcz zakłócił program gier, ale kilka meczów zostało rozegranych. Największych emocji dostarczyło starcie Anny Kalinskiej (WTA 12) z Priscillą Hon (WTA 225). Rosjanka wygrała 3:6, 6:3, 6:4.

Kalinska podniosła się ze stanu 3:6, 0:2, ale to nie był koniec jej problemów. W trzecim secie przegrywała 1:4, ale znów się odrodziła. Zdobyła pięć ostatnich gemów i zameldowała się w II rundzie po dwóch godzinach i 18 minutach. W całym meczu było 13 przełamań, z których siedem uzyskała Rosjanka. Kolejną rywalką Kalinskiej będzie Ajla Tomljanović (WTA 85) lub Yue Yuan (WTA 46). Chinka wygrała 6:4 pierwszy set i spotkanie zostało przerwane.

Katie Boulter (WTA 35) pokonała 6:3, 6:2 Sarę Errani (WTA 90). W ciągu 73 minut Brytyjka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też uzyskała sześć przełamań. Ella Seidel (WTA 121) wygrała 6:3 6:1 z Kathinką von Deichmann (WTA 169) w 70 minut. Niemka zniwelowała pięć z sześciu break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Reprezentantka Liechtensteinu zrobiła dziewięć podwójnych błędów.

We wtorek doszło do starcia chińskich tenisistek. Ye-Xin Ma (WTA 261) pokusiła się o sześć przełamań i pokonała 6:2, 6:2 Xiaodi You (WTA 281). Spotkanie trwało godzinę i 41 minut.