Osiągnęła najwyższe miejsce w karierze. Teraz zmienia plany

Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

W poniedziałek Magdalena Fręch awansowała na 24. miejsce w światowym rankingu. W tym samym dniu podjęła decyzję o wycofaniu się ze startu w kolejnych zawodach.

To były dla Magdaleny Fręch bardzo intensywne tygodnie. Po zakończeniu US Open 2024 łodzianka została triumfatorką turnieju WTA 500 w meksykańskiej Guadalajarze. Potem przeniosła się do Chin, gdzie także odniosła godne uwagi rezultaty. W ramach imprez rangi WTA 1000 w Pekinie i Wuhanie osiągnęła odpowiednio IV rundę i ćwierćfinał.

Świetne wyniki miały wpływ na sytuację 26-latki w światowym zestawieniu. W poniedziałek Fręch awansowała na najwyższą w karierze 24. pozycję. To wielki sukces dla naszej tenisistki, która zaczynała bieżący sezon jako 70. rakieta świata.

W tym tygodniu Fręch była zgłoszona do zawodów Kinoshita Group Japan Open. W Osace została nawet rozstawiona z numerem jeden, ale pewne już jest, że nie weźmie udziału w tym turnieju rangi WTA 250. W poniedziałek organizatorzy poinformowali, że Polka wycofała się ze startu.

Na razie nie jest znany oficjalny powód tej decyzji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nasza tenisistka grała w ostatnim czasie sporo, a to przecież końcówka sezonu. Zmęczenie może się już bardzo mocno dawać we znaki.

Na rezygnacji Fręch skorzystała inna tenisistka. Miejsce Polki w głównej drabince zajęła bowiem Eva Lys, która w niedzielę przegrała w finałowej fazie kwalifikacji. To Niemka zmierzy się z Kolumbijką Camilą Osorio, z którą łodzianka ma niekorzystny bilans gier 1-4.