Jannik Sinner zepsuł rywalowi dzień urodzin. Imponująca skuteczność Włocha

PAP/EPA / Wu Hao / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Jannik Sinner został pierwszym ćwierćfinalistą rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Lider rankingu bez straty seta pokonał obchodzącego w środę 22. urodziny Bena Sheltona.

W ubiegłym roku Jannik Sinner przegrał z Benem Sheltonem w IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W środę ci tenisiści znów zmierzyli się na etapie 1/8 finału tej imprezy i Włoch wziął rewanż za porażkę z zeszłego sezonu - pokonał Amerykanina 6:4, 7:6(1).

Najwyżej rozstawiony Sinner w środę pokazał mistrzowską klasę w najważniejszych momentach. W pierwszym secie miał jednego break pointa, którego wykorzystał, i to dało mu zwycięstwo w partii. Z kolei w drugiej odsłonie obronił aż pięć piłek na przełamanie i doprowadził do tie breaka, gdzie zasypał oznaczonego numerem 14. Sheltona gradem potężnych uderzeń, by wygrać 7-1.

W ciągu godziny i 28 minut gry Sinner zaserwował siedem asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał jednego breaka, posłał 17 zagrań kończących i popełnił tylko pięć niewymuszonych błędów. Z kolei obchodzący w środę 22. urodziny Shelton zapisał na swoim koncie siedem asów, 22 uderzenia wygrywające oraz dziesięć pomyłek własnych.

Tym samym 23-latek z San Candido siódmy raz w sezonie awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Masters 1000. Wygrał także 62. w roku mecz na poziomie głównego cyklu i jest pod tym względem najskuteczniejszym tenisistą w rozgrywkach.

Zarazem Sinner podwyższył na 4-1 bilans bezpośrednich konfrontacji z Sheltonem. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Stefanos Tsitsipas - Danił Miedwiediew.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)