Przerwany mecz Giny Feistel. Tenisistki nie zostawiły wyboru organizatorom

Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Gina Feistel

Niespełna trzy godziny wystarczyły Ginie Feistel i Tenie Lukas na rozegranie tylko dwóch setów. Przy remisie 1:1 w partiach konfrontacja została przerwana z powodu zmroku.

Gina Feistel stara się o awans do drugiej setki rankingu WTA. W sierpniu startowała bez powodzenia w turniejach w Prerovie i w Oldenzaal. W dwóch imprezach wygrała jeden mecz. Po krótkim odpoczynku reprezentantka Polski wybrała się do Wiednia. W pierwszej rundzie spotkała się z Teną Lukas.

Pierwszy set zakończył się po godzinie i 15 minutach. Zanim doszło do tie-breaka, Tena Lukas była na prowadzeniu 2:0 oraz 3:1. Gina Feistel potrafiła odrobić stratę i doprowadzić do remisu 3:3. W gemie na 6:6 reprezentantka Polski nie wykorzystała dwóch piłek setowych, co nie zemściło się. Tie-break przebiegł na warunkach młodszej z zawodniczek, która zwyciężyła 7-2.

Pierwsza partia była długa, a i tak krótsza niż druga. Ta zakończyła się po godzinie i 25 minutach. Ponownie tie-breakiem, ale tym razem zwycięskim 7-3 dla Teny Lukas. W rundzie doszło do kilku małych zwrotów akcji, ale żadna z tenisistek nie osiągnęła przewagi większej niż jeden gem.

W tym momencie, przy remisie 1:1 w setach, mecz został przerwany. Z powodu zmroku dokończenie spotkania zostało przełożone na środę.

Lepsza tenisistka zagra w drugiej rundzie z rozstawioną z numerem ósmym Dalilą Jakupović.