Wspaniały spektakl w Cincinnati. Lider rankingu wziął rewanż

PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Jannik Sinner po dwuipółgodzinnym i trzysetowym spektaklu pokonał Andrieja Rublowa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Tym samym Włoch zrewanżował się moskwianinowi za niedawną porażkę w Toronto.

10 sierpnia w ćwierćfinale imprezy w Montrealu Andriej Rublow niespodziewanie pokonał Jannika Sinnera. Tydzień po tamtym meczu ci tenisiści zmierzyli się ponownie, znów na etapie 1/4 finału, tyle że turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Włoch wziął rewanż za porażkę sprzed siedmiu dni i wygrał z moskwianinem 4:6, 7:5, 6:4.

Obaj starali się grać bardzo podobnie - szukali wielu bezpośrednio wygranych punktów serwisem, a w wymianach próbowali zdobywać przewagę pozycyjną za pomocą forhendu. Co zaskakujące - w początkowej fazie meczu w takiej grze gorzej odnajdywał się Sinner. Lidera rankingu ATP zawodziło podanie, popełniał też sporo błędów i w efekcie przegrał pierwszego seta 4:6.

Drugą odsłonę najwyżej rozstawiony Sinner rozpoczął od przełamania, ale błyskawicznie stracił przewagę. Rublow wyczuł swoją szansę i zaczął mocniej naciskać. Oznaczony "piątką" moskwianin nie wykorzystał jednak swoich szans, co zemściło się na nim w 11. gemie, kiedy sam przegrał podanie, a po chwili całego seta.

W trzeciej partii Sinner błyskawicznie objął prowadzenie 5:1. Rublow jeszcze walczył, zdobył trzy gemy z rzędu, ale przy stanie 5:4 Włochowi nie zadrżała ręka i zakończył to bardzo ciekawe oraz obfitujące w zwroty sytuacji widowisko.

Mecz trwał dwie godziny i 26 minut. W tym czasie Sinner zaserwował dziesięć asów, pięciokrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z 16 break pointów, posłał 32 zagrania kończące i popełnił 28 niewymuszonych błędów. Z kolei Rublowowi zapisano cztery asy, 15 uderzeń wygrywających oraz 23 pomyłki własne.

W pierwszym w karierze półfinale Cincinnati Open Sinner zmierzy się z lepszym z pary Alexander Zverev - Ben Shelton.