Chińczycy pewni kolejnego medalu w tenisie. Poznaliśmy skład finału miksta

PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Zhizhen Zhang

W czwartek Qinwen Zheng awansowała do finału singla kosztem Igi Świątek. Z kolei Zhizhen Zhang i Xinyu Wang zagrają w finale miksta. Ich przeciwnikami będą Tomas Machac oraz Katerina Siniakova.

Rywalami chińskiego miksta w półfinale byli Wesley Koolhof i Demi Schuurs. Doświadczony w grze podwójnej duet z Holandii zwyciężył w pierwszym secie 6:2 i był bliżej awansu do finału niż Zhizhen Zhang oraz Xinyu Wang. Chińczycy byli jednak w stanie odwrócić los tego pojedynku.

W drugim secie nastąpił zwrot akcji. Zakończył się on wynikiem 6:4 dla Zhizhena Zhanga i Xinyu Wanga, dlatego o awansie do finału zdecydował super tie-break. W nim duet z Azji poszedł za uderzeniem i po niespełna kwadransie cieszył się ze zwycięstwa 10-4. Tym samym Chińczycy zajęli pierwsze miejsce w finale miksta w igrzyskach olimpijskich 2024.

Drugi półfinał zakończył się po dwóch setach. Faworyzowani Tomas Machac i Katerina Siniakova pokonali po 6:3 w obu partiach Felixa Augera-Aliassime'a oraz Gabrielę Dabrowski. W pierwszym secie decydowała końcówka od stanu 3:3. Z kolei w drugim czeski mikst prowadził od pierwszego do ostatniego gema.

Tym samym w meczu o trzecie miejsce w mikście zagrają Wesley Koolhof i Demi Schuurs z Felixem Augerem-Aliassimem i Gabrielą Dabrowski.

Tenis w igrzyskach olimpijskich 2024:

Półfinały miksta:

Zhizhen Zhang (Chiny) / Xinyu Wang (Chiny) - Wesley Koolhof (Holandia) / Demi Schuurs (Holandia) 2:6, 6:4, 10-4
Tomas Machac (Czechy) / Katerina Siniakova (Czechy) - Felix Auger-Aliassime (Kanada) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:3 6:3