Ten obrazek warto zapamiętać. Legendy zmierzyły się po raz ostatni?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Rafael Nadal i Novak Djoković
Twitter / Na zdjęciu: Rafael Nadal i Novak Djoković

Rafael Nadal i Novak Djoković zmierzyli się ze sobą podczas igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Możliwe, że było to ich ostatnie bezpośrednie starcie. Od dawna plotkuje się, że Hiszpan planuje zakończyć karierę.

Rafael Nadal jest u schyłku swojej kariery. Możliwe, że 38-latek po igrzyskach olimpijskich zakończy swoją karierę. W Paryżu szybko dobiegła końca jego przygoda w turnieju singlowym. Już w drugiej rundzie trafił na Novaka Djokovicia i przegrał w dwóch setach.

Hiszpan długimi momentami był bezradny. Pierwszego seta przegrał 1:6, a w drugim przegrywał już 0:4, gdy nagle zaczął odrabiać straty. Wprawdzie doprowadził do remisu 4:4, ale ostatecznie przegrał 4:6 i nie zdobędzie drugiego w karierze medalu olimpijskiego w singlu.

Po piłce meczowej byliśmy świadkami pięknej sceny. Nadal z uśmiechem podszedł do siatki, zbił piątkę z rywalem, a następnie się z nim wyściskał. To wszystko odbywało się przy gromkich brawach od publiczności. Możliwe, że taki obrazek zobaczyliśmy po raz ostatni.

Hiszpański gwiazdor jeszcze nie wraca do domu. Wciąż walczy o medal w deblu, gdzie gra w parze z Carlosem Alcarazem. W tym turnieju na pewno nie spotka się z Djokoviciem, który w Paryżu rywalizuje wyłącznie w singlu.

Jeżeli Nadal ostatecznie zakończy karierę po igrzyskach olimpijskich, to historia pojedynków z "Nole" zatrzyma się na 60 pojedynkach. Nieznacznie lepszy jest Serb, który wygrywał 31 razy, a jego odwieczny rywal ma na koncie 29 zwycięstw.

Djoković w trzeciej rundzie turnieju olimpijskiego zmierzy się z Dominikiem Koepferem lub Matteo Arnaldim. Z kolei Nadal i Alcaraz w deblu powalczą z Tallonem Griekspoorem oraz Wesleyem Koolhofem.

Djoković - Nadal: Bolesny koniec dla legendy >> Kłótnie przed meczem Nadala z Djokoviciem. Paryż chciał pomóc swojemu bohaterowi >>