Maks Kaśnikowski zrobił pierwszy krok

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski wystartował w kwalifikacjach do turnieju ATP w szwajcarskim Gstaad. W pierwszym meczu zwyciężył w dwóch setach z Remym Bertolą i od awansu do turnieju głównego dzieli go jeszcze jedna przeszkoda.

Po pozytywnych startach w wiosennych Challengerach reprezentant Polski dostał szansę przebicia się do wyższego rangą turnieju ATP w szwajcarskim Gstaad. Pierwszym przeciwnikiem Maksa Kaśnikowskiego w kwalifikacjach był jeden z "gospodarzy" turnieju Remy Bertola.

Młody Polak został rozstawiony w kwalifikacjach z numerem szóstym i w zestawieniu ze Szwajcarem był faworytem. Wywiązał się ze swojej roli i zwyciężył w dwóch setach. Tym samym od turnieju głównego dzieli go jeszcze jedna przeszkoda. W drugiej rundzie kwalifikacji zagra albo z Titouanem Droguetem albo Filipem Cristianem Jianu.

Pierwszy set był dłuższy i zakończył się zwycięstwem 6:3 Maksa Kaśnikowskiego. Polak potrzebował trochę czasu na rozpoznanie warunków gry oraz atutów przeciwnika. Kiedy jednak przyspieszył, był trudny do zatrzymania. Od stanu 3:3 w gemach zwyciężał już wyłącznie Polak, raz odebrał podanie Szwajcarowi i w późniejszym gemie serwisowym wykorzystał czwartą piłkę setową.

Przez całego drugiego seta Maks Kaśnikowski oddał przeciwnikowi tylko jednego gema. Popisał się jeszcze jedną rewelacyjną serią od 2:1 do 6:1. Dobra gra serwisem pozwoliła Polakowi zamknąć partię po zaledwie 25 minutach od rozpoczęcia. Polak nie musiał więc toczyć morderczego pojedynku w drodze do drugiej rundy kwalifikacji.