Solidne przetarcie Sabalenki na kortach trawiastych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka udanie zainaugurowała sezon na kortach trawiastych. Białorusinka w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Berlinie pokonała w dwóch setach Darię Kasatkinę, meldując się w ćwierćfinale.

Aryna Sabalenka po raz ostatni zaprezentowała się na korcie podczas Rolanda Garrosa. Białorusinka udział w tej imprezie zakończyła na ćwierćfinale. Na tym etapie przegrała niespodziewanie z 17-letnią Rosjanką Mirrą Andriejewą. Typowaną do finału zawodniczkę męczyły jednak wówczas problemy żołądkowe, przez co nie była w stanie pokazać pełni swoich możliwości.

Trzecia rakieta świata po przerwie postanowiła rozpocząć sezon na kortach trawiastych podczas turnieju WTA 500 w Berlinie. Sabalenka została rozstawiona z "dwójką" i w pierwszej rundzie miała wolny los. W meczu otwarcia jej rywalką była inna zawodniczka z Rosji, Daria Kasatkina.

Tenisistka z Białorusi rozpoczęła to spotkanie od pewnie utrzymanego podania. Już po chwili zanotowała pierwsze przełamanie, co przy solidnej postawie serwisowej dało jej prowadzenie 3:0. Sabalenka nie zamierzała się zatrzymywać i ponownie odebrała rywalce podanie.

Rozpędzona faworytka kroczyła w kierunku odprawienia Rosjanki na "rowerku". Kasatkina zdołała co prawda przerwać serię prowadzącej, ale nic więcej nie zdziała. Finalnie turniejowa "dwójka" mogła cieszyć się z pewnego zwycięstwa 6:1 i prowadzenia w meczu.

Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. Obie panie wygrywały gemy przy własnym podaniu, nie dając odbierającym szans na wypracowanie break pointa. Dopiero w piątym gemie Białorusinka miała okazję na przełamanie, którą szybko wykorzystała, odskakując na 4:2.

Kasatkinia nie zamierzała się poddawać i odpowiedziała dwugemową serią, wyrównując wynik. Rywalka odpowiedziała jednak czwartym już przełamaniem w tym spotkaniu, by po obronieniu serwisu w 10 gemie cieszyć się ze zwycięstwa 6:4.

Sabalenka awansowała tym samym do ćwierćfinału zmagań w Berlinie. Na tym etapie jej rywalką będzie kolejna Rosjanka Anna Kalinska. Panie o miejsce w półfinale powalczą w piątek.