Leylah Fernandez odwróciła los meczu. Połowa miejsc w ćwierćfinałach zajęta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu:  Leylah Annie Fernandez
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Leylah Annie Fernandez

Cztery tenisistki awansowały już do ćwierćfinałów turnieju na kortach trawiastych w Birmingham. Poza Leylah Fernandez w najlepszej ósemce są Ajla Tomljanović, Elisabetta Cocciaretto oraz Anastazja Potapowa.

Leylah Fernandez odwróciła los meczu z Viktoriją Golubić. Rozstawiona z numerem szóstym Kanadyjka była gorsza w pierwszym secie, ale w pozostałych setach już pokonała Szwajcarkę. Tym samym Leylah Fernandez nie pozwoliła na sprawienie niespodzianki przeciwniczce i dostała się do ćwierćfinału.

W następnym meczu Leylah Fernandez zagra z Ajlą Tomljanović, która w środę również potrzebowała trzech setów do wyeliminowania przeciwniczki. Australijka mierzyła się z Lin Zhu i także poniosła porażkę w pierwszym secie, po czym przejęła inicjatywę i odwróciła wynik. Konfrontacja Ajli Tomljanović z Chinką była najdłuższą dnia w Birmingham, ponieważ zakończyła się po dwóch godzinach i 33 minutach.

Pozostałe, środowe mecze zakończyły się po dwóch partiach. Elisabetta Cocciaretto pokonała pewnie Sloane Stephens. Amerykankę było stać na urwanie Włoszce tylko sześciu gemów. Elisabetta Cocciaretto poczeka na czwartku na wyłonienie przeciwniczki w ćwierćfinale, a będzie nią tenisistka lepsza w meczu Diany Sznaider z Marią Bouzkovą.

Elisabetta Cocciaretto to jedyna Włoszka, która dostała się do najlepszej ósemki tenisistek w Birmingham. Szansę na to samo miała jeszcze Lucia Bronzetti, ale poniosła porażkę z Anastazją Potapową. Rosjanka zwyciężyła 6:3 w pierwszym secie, a drugi set zakończył się wynikiem 7:5. Jej przeciwniczką w ćwierćfinale będzie Harriet Dart albo Barbora Krejcikova.

WTA Birmingham:

II runda gry pojedynczej:

Leylah Fernandez (Kanada, 6) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 4:6, 7:5, 6:3 Ajla Tomljanović (Australia) - Lin Zhu (Chiny) 6:7 (6), 6:1, 6:4 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Sloane Stephens (USA) 6:4, 6:2 Anastazja Potapowa (7) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:3, 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia