Faworytka gospodarzy odpadła w Birmingham

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Katie Boulter
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Katie Boulter

Dunka odpadła już w pierwszej rundzie turnieju na kortach trawiastych w Birmingham. Karolina Woźniacka poniosła porażkę z Elisą Mertens. Z czterech Brytyjek we wtorek awansowała tylko jedna.

Na początku drabinki Karolina Woźniacka trafiła na rozstawioną z numerem piątym Elisę Mertens. Dunka poniosła porażkę w dwóch setach i było ją stać tylko na pokonanie Belgijki w pięciu gemach. Tym samym Karolina Woźniacka wcześnie pożegnała się z turniejem w Birmingham, w którym nie wykorzystała "dzikiej karty" do osiągnięcia dobrego wyniku. Elise Mertens zagra w drugiej rundzie z Caroliną Dolehide.

We wtorek na trawie w Birmingham pokazały się cztery tenisistki z Wielkiej Brytanii. Awansowała tylko Harriet Dart, która w dwusetowym meczu wygrała z Moyuką Uchijimą.

Pozostałe Brytyjki poniosły porażki. Gospodarze turnieju byli mocno rozczarowani odpadnięciem Katie Boulter, która była ostatnio w wysokiej formie i przystąpiła do drabinki z numerem czwartym. Katie Boulter skreczowała po niepowodzeniu w pierwszym secie i do drugiej rundy przeszła jej przeciwniczka Anhelina Kalinina. Amelia Rajecki poniosła porażkę z Dianą Sznaider, a Heather Watson przegrała z Marią Bouzkovą.

Kandydatką do zwycięstwa w Birmingham pozostaje rozstawiona z numerem drugim Barbora Krejcikova. Pierwszą przeciwniczką Czeszki była kwalifikantka Daria Saville. Od początku meczu Barbora Krejcikova rządziła na korcie, co potwierdziła wynikiem 6:1 w pierwszym secie. Znacznie bardziej wyrównana była druga partia, którą doświadczona Czeszka zamknęła w tie-breaku.

WTA Birmingham:

I runda gry pojedynczej:

Elise Mertens (Belgia, 5) - Karolina Woźniacka (Dania, WC) 6:4, 6:1 Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Moyuka Uchijima (Japonia, Q) 6:3, 6:3 Anhelina Kalinina (Ukraina) - Katie Boulter (Wielka Brytania, 4) 6:3 i krecz Katie Boulter Diana Sznaider - Amelia Rajecki (Wielka Brytania, Q) 7:5, 6:3 Marie Bouzkova (Czechy, 8) - Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 3:6, 6:4, 7:5 Barbora Krejcikova (Czechy, 2) - Daria Saville (Australia, Q) 6:1, 7:6 (5) Julia Putincewa (Kazachstan) - Clara Burel (Francja) 6:3, 6:4 Caroline Dolehide (USA, LL) - Karolina Pliskova (Czechy) 2:6, 6:3, 7:6 (5)

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia