Forma Naomi Osaki nie prysła. Kolejne zaległości w Den Bosch

PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Naomi Osaka zwyciężyła w dwóch setach z Elisą Mertens w pierwszym meczu turnieju na kortach trawiastych w Hertogenbosch. Z pewnego awansu cieszyły się Jessica Pegula i Jekaterina Aleksandrowa.

Naomi Osaka kończyła część sezonu na kortach ziemnych w drugiej rundzie Roland Garros. Dość wcześnie, co nie oznacza, że w niesławie, ponieważ Japonka przegrała z Igą Świątek w pełnym dramaturgii meczu. Naomi Osaka rozpoczęła we wtorek grę na kortach trawiastych i od razu wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Elisę Mertens. Naomi Osaka pokonała Belgijkę w nieco ponad godzinę, a o ćwierćfinał powalczy z Suzan Lamens.

Jessica Pegula jest rozstawiona w Hertogenbosch z numerem pierwszym. Amerykanka postara się przekuć ten przywilej w dobry wynik. Na początku drabinki trafiła na Alaksandrę Sasnowicz z Białorusi. Oba sety zakończyły się takim samym wynikiem 6:2 dla faworytki ze Stanów Zjednoczonych. Drugą przeciwniczką Jessici Peguli będzie Aleksandra Krunić, która we wtorek zwyciężyła z Jessiką Ponchet.

Bez dużych przeszkód awansowała również rozstawiona z numerem trzecim Jekaterina Aleksandrowa. Potrzebowała do tego dwóch setów tak samo jak wspomniane Naomi Osaka i Jessica Pegula. Jekaterina Aleksandrowa zwyciężyła z Ariną Rodionową. Następnym wyzwaniem stojącym przed nią jest mecz z Eminą Bektas.

Mecz Magdy Linette z Robin Montgomerry został przerwany w trzecim secie z powodu nadciągającego zmroku. We wtorek, pomimo ambitnego planu, nawet nie rozpoczął się pojedynek potencjalnych przeciwniczek Magdy Linette, czyli Clary Tauson i Juli Niemeier.