Mecz Huberta Hurkacza po raz kolejny przerwany!

Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Pogoda w Paryżu nie daje za wygraną organizatorom wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W środę deszcz przerwał mecz Huberta Hurkacza i Brandona Nakashimy. W kolejnym dniu tenisiści wznowili spotkanie, ale dwukrotnie musieli udać się na przerwę.

Na środę, 29 maja zaplanowane zostało spotkanie Huberta Hurkacza w ramach drugiej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Polak dotarł do niej po tym, jak po pięciosetowej rywalizacji odprawił Shintaro Mochizukiego (6:3, 3:6, 6:3, 6:0, 6:3).

Kolejnym przeciwnikiem naszego tenisisty został Brandon Nakashima. Amerykanin ograł wcześniej swojego rodaka Nicolasa Moreno de Alborana w czterech setach - 6:1, 6:7(6), 6:3, 6:2.

Ich pojedynek rozpoczął się o godzinie 11:00. W premierowej odsłonie Nakashima prowadził 6:5, a Hurkacz miał serwować na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie jednak opady deszczu sprawiły, że tenisiści w dniu tym nie rozegrali już ani jednego gema.

Mocna ulewa nie chciała ustąpić, przez co organizatorzy kilka razy przekładali godzinę wznowienia spotkania. Ostatecznie jednak doszło do tego, że postanowili przełożyć zarówno ten mecz, jak i wiele innych na czwartek.

Polak i Amerykanin wznowili bój o godzinie 11:00, jednak od 12:00 prognozowane były opady deszczu. Te ostatecznie pojawiły się zgodnie z planem, przez co mecz ponownie został przerwany.

Tenisiści zdążyli rozegrać dwa sety i rozpocząć trzeciego. W premierowej odsłonie Nakashima zwyciężył po tie-breaku 7:6(2), natomiast w drugiej mocną odpowiedzią popisał się Hurkacz (6:1). W trzeciej partii rozegrano dwa gemy, podczas których obaj utrzymali swoje podania.

Ostatecznie prognozy pogody nie sprawdziły się i polsko-amerykańskie starcie zostało wznowione dosyć szybko. Ostatecznie trzeci set tej rywalizacji padł łupem Polaka (6:3). W kolejnym natomiast tenisiści rozegrali dziesięć gemów i przy stanie 5:5 ponownie musieli udać się na przerwę. Z uwagi na deszcz sędzia przerwał mecz, a kort został przykryty.

Na ten moment w Paryżu wciąż pada. Według komunikatu organizatorów Hurkacz i Nakashima nie wrócą do gry wcześniej niż o godzinie 16:45 (artykuł jest aktualizowany).