Przerwany mecz Huberta Hurkacza. Jest decyzja organizatorów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Mecz II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2024 pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Brandonem Nakashimą został przerwany z powodu opadów deszczu. Tenisiści wznowią rywalizację w czwartek.

Zgodnie z planem, o godz. 11:00, Hubert Hurkacz i Brandon Nakashima pojawili się na korcie Simonne-Mathieu, aby zmierzyć się w meczu II rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2024. Po kilkudziesięciu minutach pojedynek został jednak przerwany z powodu opadów deszczu.

Do momentu przerwania spotkanie było wyrównane. Obaj tenisiści mieli po jednym słabszym momencie przy własnym serwisie, ale oddalili zagrożenie (Hurkacz w szóstym gemie wyszedł ze stanu 0-40, a Nakashima w siódmym z 15-40). Gdy wydawało się, że zwieńczeniem pierwszego seta będzie tie break, nad obiektem zaczęło padać.

Ulewa była mocno i nie chciała ustąpić. Organizatorzy kilkukrotnie przekładali godzinę wznowienia meczu. Ostatecznie, po prawie sześciu godzinach oczekiwania, podjęli decyzję, że pojedynek został przełożony na czwartek.

Dokładna godzina wznowienia nie jest jeszcze znana.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro środa, 29 maja

II runda gry pojedynczej: Hubert Hurkacz (Polska, 8) - Brandon Nakashima (USA) 5:6 *do dokończenia