Nowy lider Pucharu Świata! Niemiec odleciał

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Karl Geiger
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Karl Geiger

Karl Geiger wygrał w wielkim stylu turniej indywidualny w Titisee-Neustadt. Niemiec ze względu na to, że Ryoyu Kobayashi z Japonii zajął 5. miejsce, awansował na pozycję lidera klasyfikacji Pucharu Świata.

Niestety bez udziału Polaków toczy się w tym sezonie fantastyczna walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W rolach głównych są Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi. Tym razem to Niemiec patrzy na wszystkich z góry, mając 11 punktów przewagi nad Japończykiem. Na trzecie miejsce awansował Halvor Egner Granerud, który wykorzystał brak Mariusa Lindvika w Titisee-Neustadt. Warty uwagi jest wyczyn Justina Lisso, który w drugim występie w tym sezonie zajął doskonałe 11. miejsce i pierwszy raz punktując wskoczył na 44. miejsce w klasyfikacji generalnej, mijając od razu pięciu Polaków.

W sobotę mocno swojego dorobku punktowego nie poprawili zbytnio Polacy. Dwa punkty zdobyte przez Jakuba Wolnego pozwoliły mu powiększyć nieco dorobek w tym sezonie Pucharu Świata - z dotychczas zdobytych 17 do 19 punktów. Wyżej sklasyfikowani Polacy nie startowali i stracili punkty względem konkurentów.