To było nieuniknione. Małysz stracił drugie miejsce w historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

We wtorek Stefan Kraft po raz kolejny w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. I wyprzedził Adama Małysza w jednej z imponujących statystyk.

[tag=25395]

Stefan Kraft[/tag] huknął aż 138,5 metra w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Lillehammer i na półmetku nie miał sobie równych. Ale nie był w stanie odnieść zwycięstwa, bo w finale jeszcze dalej (139,5 m) pofrunął Halvor Egner Granerud i to on triumfował przed norweską publicznością.

Kraft zajął drugie miejsce i po raz 93. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Pod tym względem wyprzedził właśnie Adama Małysza, który w TOP 3 był 92-krotnie. Wygląda na to, że Kraft swój wynik może jeszcze mocno wyśrubować.

A nawet wyprzedził pierwszego w klasyfikacji wszech czasów - Janne Ahonena (108 razy na podium zawodów Pucharu Świata). Kraft w maju skończy 30 lat - przed nim wciąż kilka lat skakania na wysokim poziomie.

Dodajmy, że w pierwszej piątce zawodników, którzy najczęściej stawali na podium PŚ, jest także drugi z Polaków - Kamil Stoch (80 razy w TOP 3).