Co za skok Dawida Kubackiego! Pobił rekord [WIDEO]

Materiały prasowe / TVP / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zaprezentował się znakomicie podczas letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem. Nie tylko wygrał całe zawody, ale także pobił rekord skoczni!

Dla Dawida Kubackiego ostatnie tygodnie są bardzo udane. Na początku października przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej w Letnim Grand Prix.

Teraz pokazuje, że nadal jest w świetnej formie. Podczas mistrzostw Polski rozgrywanych na Średniej Krokwi w Zakopanem nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce.

W premierowej serii oddał skok na odległość 105,5 metra, co dało mu prowadzenie. Znakomita w jego wykonaniu była jednak druga próba. Kubacki uzyskał aż 108,5 metra ustanawiając rekord skoczni!

Co ciekawe, zwyciężył w całych zawodach z bardzo dużą przewagą. Drugi na podium Piotr Żyła miał aż 14,1 punktu mniej.