Ukraina świętuje. Dwa medale w jednej konkurencji

PAP/EPA / RONALD WITTEK / Dwa medale dla Ukrainy w skoku wzwyż

Jarosława Mahuczich zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż. Ukraińcy cieszą się podwójnie, bo po brąz sięgnęła Iryna Heraszczenko.

Kilka dni temu, podczas zawodów Diamentowej Ligi w Paryżu, Jarosława Mahuczich pobiła 37-letni rekord w skoku wzwyż. W pierwszym podejściu pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,10 m. W ten sposób też ustawiła się w gronie murowanych faworytek do złota na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

I w niedzielę doskonale wywiązała się z tej roli, choć emocji w konkursie nie brakowało. W swojej najlepszej próbie podczas finałowego konkursu Mahuczich zaliczyła 2,00 m. Poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości pokonała także Australijka - Nicola Olyslagers, ale w całym konkursie miała więcej zrzutek i jej przypadł brąz.

Podczas tej konkurencji rozdano dwa brązowe medale. Trzecią lokatę zajęły Australijka Eleanor Patterson i Ukrainka Iryna Heraszczenko - obie zakończyły konkurs z 1,95 m.

W ten sposób Ukraina w niedzielę znacząco powiększyła swój dorobek medalowy, bo w konkursie rzutu młotem brąz wywalczył Mychajło Kochan.

Ukraińcy z dorobkiem sześciu medali zajmują 17. miejsce w klasyfikacji igrzysk. Impreza w Paryżu potrwa do 11 sierpnia.