LŚ 2017: znamy skład turnieju finałowego. Polacy zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Olga Król / Reprezentanci Francji cieszą się po udanej akcji
WP SportoweFakty / Olga Król / Reprezentanci Francji cieszą się po udanej akcji

Francja, Brazylia, Serbia, Rosja, Kanada i USA - oto skład turnieju finałowego Ligi Światowej 2017, który zostanie rozegrany w brazylijskim mieście Kurytyba od 4 do 8 lipca.

Jako ostatni do Final Six awansowali Amerykanie, którzy pokonali Polaków w czterech setach. Swojej szansy na uzyskanie przepustki nie wykorzystali Bułgarzy, przegrywając z Argentyną 1:3.

Zdecydowanie najlepsi w fazie interkontynentalnej LŚ byli Francuzi, którzy wygrali osiem z dziewięciu spotkań i zakończyli zmagania w tej fazie rozgrywek z dorobkiem 25 punktów. Trójkolorowi wyprzedzili Brazylijczyków (19 pkt) i Serbów (18 pkt).

W porównaniu do poprzedniego roku, tym razem w turnieju finałowym nie wystąpią Polacy (zajęli 8. pozycję w Lidze Światowej) i Włosi, którzy uplasowali się na ostatniej - dwunastej - lokacie w tabeli pierwszej dywizji. Ich miejsce zajęli Kanadyjczycy oraz Rosjanie.

Mistrzowskiego tytułu w LŚ broni serbska drużyna, która w finale w 2016 roku okazała się lepsza od Canarinhos.