Spadek reprezentacji Polski siatkarek w najnowszym rankingu FIVB

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Reprezentacja Polski siatkarek zmagania w II dywizji World Grand Prix 2016 zakończyła na drugim miejscu. Dobry występ podopiecznych Jacka Nawrockiego nie przełożył się jednak na pozycję naszych siatkarek w najnowszym rankingu FIVB.

W najnowszym zestawieniu Światowej Federacji Siatkówki Biało-Czerwone sklasyfikowane zostały na 21. pozycji. Oznacza to spadek o jedną pozycję w stosunku do poprzedniego notowania. Pozycję lidera w dalszym ciągu piastują Amerykanki, które przed kilkoma dniami wywalczyły srebrne medale rozgrywek World Grand Prix. Siatkarki zza oceanu w finale uległy Canarinhes, które dzięki temu awansowały na pozycję wicelidera klasyfikacji.

W 2017 roku polskie siatkarki będą rywalizowały w II dywizji World Grand Prix z reprezentacjami: Niemiec (13), Portoryko (17), Bułgarii (16), Czech (25), Argentyny (12), Kanady (19) i Chorwacji (18).