Awantura na meczu drużyn Polek. Klub reaguje, będzie skarga

Twitter / 4Bir4Bir / Na zdjęciu: awantura na trybunach meczu w Turcji, w ramce oświadczenie Besiktasu Stambuł

Besiktas Stambuł opublikował oświadczenie w sprawie incydentu na trybunach podczas meczu z Bahcelievler Belediyesporem. Pierwszy z wymienionych klubów jest zniesmaczony zachowaniem burmistrza rywali i przekazał, że złoży skargę do federacji.

W Turcji doszło do spotkania drużyn Polek. Besiktas Stambuł Olivii Różański zmierzył się z Bahcelievler Belediyesporem Martyny Czyrniańskiej. Druga z wymienionych ekip zwyciężyła 3:1, lecz wynik zszedł na dalszy plan.

W pewnym momencie doszło do zamieszek na trybunach, przez co sędzia przerwał mecz. Po tym, jak atmosfera się uspokoiła, siatkarki mogły wrócić do rywalizacji.

Besiktas wydał już oświadczenie po tym incydencie. W oficjalnym komunikacie, zatytułowanym "Nie ma miejsca na przemoc, pychę i przekleństwa w halach sportowych!", klub zarówno poinformował, jak i potępił agresywne zachowanie burmistrza Bahcelievler oraz jego ochroniarzy.

Według oświadczenia, podczas drugiego seta meczu burmistrz Bahcelievler Hakan Bahadir wykazał się "chamskim zachowaniem" wobec działaczy Besiktasu. "Od razu po wejściu do hali w arogancki sposób zaczął domagać się wyjaśnień, dlaczego nie został powitany przy drzwiach, a następnie, poprzez prowokacyjne i groźne gesty, obrażał naszych działaczy, co doprowadziło do napiętej sytuacji i interwencji jego ochroniarzy, którzy doprowadzili do zranienia naszych przedstawicieli" - podkreślono w oświadczeniu.

Besiktas zarzucił drugiej stronie doprowadzenie do przerwania meczu na około 40 minut, w atmosferze pełnej chaosu. "W obecności kobiet i dzieci, ich brutalne zachowanie było sprzeczne z zasadami etyki sportowej" - skomentowano w komunikacie.

Klub zapowiedział również, że złoży formalną skargę do Tureckiej Federacji Siatkówki. Wobec tego można spodziewać się, że cała sprawa będzie miała ciąg dalszy.