Powetowały sobie nieudaną inaugurację. Siatkarki #VolleyWrocław załatwiły sprawę w trzech setach

PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: atakuje Anna Bączyńska

Po kiepskim wejściu w sezon, tym razem było dużo lepiej. Siatkarki #VolleyWrocław pokonały w Hali Orbita ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 w jedynym poniedziałkowym meczu 2. kolejki Tauron Ligi.

Obie ekipy otworzyły sezon meczami z drużynami z Łodzi i obie przegrały te starcia w stosunku 0:3. Mielczanki uległy u siebie PGE Grot Budowlanym, zaś wrocławianki pojechały na teren ŁKS-u Commercecon i wróciły na tarczy. Choć nie były faworytkami, trener Bartłomiej Dąbrowski miał ogromny niedosyt po ostatniej piłce.

- Wypadliśmy całkiem nieźle w obronie, ale łodzianki pokazały nam, w których elementach powinniśmy funkcjonować znacznie lepiej. Z drużynami tego pokroju momenty to za mało. Tu trzeba się wznieść na dużo wyższy poziom - mówił szkoleniowiec wolejek po spotkaniu w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego.

Na pierwsze starcie nowego sezonu rozgrywane w Hali Orbita siatkarki #VolleyWrocław wyszły tak naładowane i skoncentrowane, że nawet fakt, iż rywalki dość szybko odrobiły pierwszą przewagę (z 7:3 zrobiło się 8:9) i długo trwała walka punkt za punkt, nie wpłynął na nie deprymująco. Świadczy o tym kilka dłuższych wymian w końcówce, które zespół z Dolnego Śląska rozstrzygnął na własną korzyść i zwyciężył 25:20.

W drugiej odsłonie wrocławski wózek pchały już nie tylko Diaris Perez i Wiktoria Kowalska, ale także Anna Bączyńska. Jednak problem w tym, że po drugiej stronie siatki przebudziła się atakująca Oliwia Sieradzka, a do tego zespół trenera Mateusza Grabdy świetnie pracował blokiem, co utrzymywało Stal przy życiu aż do gry na przewagi. Tutaj jednak najważniejsze piłki skończyła Bączyńska, a później także Anna Lewandowska i to gospodynie cieszyły się z wygranej 26:24.

Siatkarki z Mielca nie zraziły się tą końcówką i mocno zaczęły trzeciego seta. Sygnał do ataku dała Zuzanna Kuligowska, która zmieniła na przyjęciu Katarzynę Bagrowską. Zrobiło się już 11:7 dla ITA TOOLS Stali, lecz po przerwie na żądanie trenera Dąbrowskiego #VolleyWrocław odrobił straty i to w jednym ustawieniu.

I tu znów decydowała zacięta końcówka, w tym długa wymiana przy stanie 22:22 wygrana przez miejscowe po skutecznym ataku Kingi Stronias. Przyjezdne miały jeszcze po swojej stronie piłkę w górze na remis po 24, lecz w aut uderzyła Oliwia Sieradzka i w ten sposób po 100 minutach walki trzy punkty do tabeli na swoje konto zapisały wrocławianki.

Mielczanki będą miały okazję się zrehabilitować już w najbliższy czwartek o 17:30, kiedy to podejmą Lotto Chemika Police. Z kolei biało-zielone pojadą do Mogilna na mecz z Sokołem & Hagric, gdzie również będą faworytkami.

#VolleyWrocław - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

#VolleyWrocław: Łazowska, Perez, Gawlak, Kowalska, Bączyńska, Lewandowska, Pawłowska (libero) oraz Stronias.

ITA TOOLS Stal: Janicka, Mucha, Milewska, Sieradzka, Bagrowska, Ponikowska, Łyduch (libero) oraz Kuligowska, Walczak, Głodzińska, Dąbrowska (libero).

MVP: Martyna Łazowska (#VolleyWrocław).