Francja zniszczyła przeciwnika. To była demolka

WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Krótki mecz na zakończenie siatkarskiego wtorku w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Francja nie dała szans przeciwnikom z Kanady i zwyciężyła w trzech setach.

Oba zespoły miały ochotę na rzucenie się w pościg za Słowenią w tabeli grupy A. Drużyna znad Adriatyku ma komplet punktów i zapewniła już sobie miejsce w jednym z ćwierćfinałów igrzysk olimpijskich. Francja wygrała na początek turnieju olimpijskiego 3:2 z Serbią, a jej wtorkowy przeciwnik Kanada rozstrzygnął tylko jednego seta w meczu przeciwko Słowenii.

Niesieni dopingiem publiczności gospodarze dominowali na boisku w pierwszym secie, to oni nadawali ton wydarzeniom i zwyciężyli 25:20. Francuzi byli znacznie skuteczniejsi w ataku, a blokujący oraz broniący siatkarze z Kanady nie nadążali za pomysłami rozgrywającego rywali.

Francuzi nie zamierzali zwalniać po dobrym otwarciu meczu. W historii najnowszej spotkań z Kanadyjczykami są niepokonani od Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w 2017 roku i było widać także we wtorek, że czują się dobrze w rywalizacji z tym przeciwnikiem. Druga runda zakończyła się wynikiem 25:21.

Tym samym Trójkolorowi stanęli przed szansą zakończenia meczu w trzech setach i zrobili to w bardzo przekonujący sposób. Konfrontacja zakończyła się po nieco ponad godzinie akcją na 25:17 Francji w ostatniej partii.