Oby tak do końca. Zobacz tabelę Memoriału Wagnera po pierwszym dniu

Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy

Reprezentacja Polski prowadzi w tabeli po pierwszym dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. To efekt wysokiego zwycięstwa z Egiptem.

Polska zagrała wczesnym popołudniem w meczu otwarcia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-Czerwoni grali jako gospodarze we wszystkich edycjach turnieju, który został stworzony w 2003 roku. Trwająca edycja jest już 21. w historii. W połowie z wcześniejszych, czyli 10 najlepsza była właśnie reprezentacja Polski.

W piątek Polska zwyciężyła 3:0 z teoretycznie najprostszym przeciwnikiem Egiptem. Nie pozwoliła na wiele zespołowi z północy Afryki, który nacisnął tylko w środku drugiego seta. W pozostałych fragmentach krótkiego meczu Egipt pozostawał kilka kroków za przeciwnikiem.

Polska z kompletem punktów, korzystnym bilansem setów oraz małych punktów znalazła się na pierwszym miejscu w tabeli. W drugim meczu dnia Słowenia wygrała z Niemcami 3:2 i dzięki temu jest na drugiej pozycji.

O klasyfikacji końcowej Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zdecyduje kolejność w tabeli. Każda drużyna zagra z każdą. W sobotę Słowenia zmierzy się z Egiptem, a przeciwnikami Polski będą Niemcy.