Kolejny rywal rozbity. Polacy z awansem do półfinału ME

Materiały prasowe / CEV

Reprezentacja Polski siatkarzy znakomicie spisuje się na Mistrzostwach Europy U-22 rozgrywanych w Holandii. Podopieczni Dariusza Luksa w drugim meczu nie dali szans Węgrom, pieczętując w ten sposób awans do półfinału.

Reprezentacja Polski siatkarzy na turnieju w Holandii potwierdza doskonałe przygotowanie i medalowe aspiracje. Dzień wcześniej podopieczni Dariusza Luksa pokonali 3:0 Hiszpanię, w czwartek nie dali szans Węgrom. Madziarzy na inaugurację sprawili sporo kłopotów Holendrom, przegrywając 2:3. Przeciwko naszej drużynie nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia.

Polacy pokazali swoją przewagę nad rywalami już w pierwszym secie. Doskonały serwis Tytusa Nowika pozwolił na szybkie zbudowanie przewagi i kontrolowanie przebiegu partii. Pomocni okazywali się sami rywale, którzy prostymi błędami pozwalali odskoczyć Biało-Czerwonym. W pewnym momencie różnica wynosiła już 9 punktów (15:6). Za sprawą dobrej gry tercetu Tytus Nowik - Piotr Śliwka - Kamil Szymendera, podopieczni Dariusza Luksa zdominowali przeciwnika, wygrywając 25:15.

Nieco więcej problemów Madziarzy sprawili w kolejnej odsłonie. Jednak kroku byli w stanie dotrzymać Polakom tylko do pewnego momentu. Druga część seta należała bowiem do naszych siatkarzy, którzy po tym jak zbudowali czteropunktową przewagę (15:11), całkowicie przejęli kontrolę nad grą, ostatecznie triumfując 25:14.

Sporo emocji było w trzeciej partii, bowiem przegrana pozbawiała Węgrów marzeń o awansie do półfinałów. Przez dłuższy czas gra toczyła się cios za cios, dopiero w połowie seta nasi zawodnicy zdołali odskoczyć. Madziarzy cały czas jednak napierali, nie pozwalając się zdominować. Podopieczni Dariusza Luksa nie mogli pozwolić sobie na moment dekoncentracji. Pomogła doskonała postawa w ofensywie duetu Jakub Majcrzak - Piotr Śliwka. Biało-Czerwoni wygrali bez straty seta i w czwartek z Holandią będą mieli okazję przypieczętować pierwsze miejsce w grupie.

Polska - Węgry 3:0 (25:15, 25:14, 25:21)

Polska: Majchrzak, Szymendera, Kubicki, Nowik, Śliwka, Nowak, Granieczny (libero) oraz Biliński, Zawadzki, Kufka.