Doskonałe otwarcie Polaków. Pewny triumf na inaugurację ME U-22

Materiały prasowe / PZPS / Reprezentacja Polski siatkarzy U-22

Reprezentacja Polski siatkarzy fantastycznie rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach Europy siatkarzy U-22. Podopieczni Dariusza Luksa potwierdzili medalowe aspiracje, pokonując 3:0 Hiszpanię.

Turniej mistrzostw Europy siatkarzy U-22 rozgrywany jest po raz drugi w historii. Przed dwoma laty Biało-Czerwoni przed własną publicznością, na parkiecie w Tarnowie, wywalczyli brązowe medale. Mimo że skład drużyny mocno się zmienił, aspiracje podopiecznych Dariusza Luksa sięgają medalu. Potwierdzeniem tego jest udana inauguracja.

Przeciwko Hiszpanii nasi siatkarze zaprezentowali się doskonale, potwierdzili dużą odporność psychiczną i nie pozwolili rywalom ugrać nawet seta. Doskonale zaprezentował Tytus Nowik, atakujący Biało-Czerwonych zapisał na swoim koncie 15 punktów, przy 52-procentowej skuteczności w ofensywie (13/25).

Solidnym wsparciem byli dla niego Kamil Szymendera (10 punktów) i Jakub Majchrzak (9 punktów). Ten ostatni imponował zwłaszcza w grze na siatce, zapisując na swoim koncie 4 punktowe bloki. Godna podkreślenia jest również dobra postawa Radosława Puczkowskiego, który w dwóch setach zafundował rywalom aż 3 asy serwisowe.

Przed naszym zespołem jeszcze dwa mecze w fazie grupowej. W środę 10 lipca zmierzą się z Węgrami, natomiast w czwartek 11 lipca z Holandią. Awans do półfinałów wywalczą dwa pierwsze zespoły. Rywalizacja w strefie medalowej toczyć się będzie "na krzyż". Zwycięzca grupy I, w której rywalizują nasi siatkarze, zmierzy się z drugą drużyną grupy II, w której grają Włochy, Czechy, Francja i Portugalia.

Reprezentacja Polski mecze fazy grupowej rozgrywa w Groningen. Spotkania półfinałowe, a także mecz o 3. miejsce i finał zostaną rozegrane w Apeldoorn.

Hiszpania - Polska 0:3 (23:25, 23:25, 20:25)

Polska: Majchrzak, Szymendera, Kubicki, Nowik, Kufka, Puczkowski, Granieczny (libero) oraz Hawryluk (libero) oraz Kędzierski, Grzona, Śliwka, Nowak, Biliński, Zawadzki.