Niespodziewane problemy mistrzów świata. Słoweńcy odbili sobie porażkę z Polską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch

Spore problemy w Lidze Narodów mieli mistrzowie świata. Włosi potrzebowali bowiem tie-breaka, by pokonać Kanadę. Porażkę z Polską odbili sobie Słoweńcy. Ci jednak również nie mieli łatwej przeprawy z Chinami.

Do trzeciego turnieju Ligi Narodów reprezentacja Włoch przystąpiła z bilansem 5-3. Jednak już w pierwszym meczu mistrzowie świata pokonali Brazylię 3:1 i zrobili duży krok w kierunku finałowej imprezy.

W kolejnym spotkaniu Italia zmierzyła się z Kanadą. Faworyt mógł być tylko jeden, bowiem zespół z Ameryki Północnej zajmuje miejsce w dolnej części tabeli. I już w pierwszym secie Włosi nie mieli litości dla przeciwników, zwyciężając 25:14.

W kolejnej partii doszło jednak do niespodzianki. Kanadyjczycy od samego początku prezentowali się zdecydowanie lepiej, ale w końcówce gra się wyrównała. Jednak to siatkarze z Kraju Klonowego Liścia zachowali więcej zimnej krwi i sensacyjnie wyrównali stan pojedynku.

Mimo że trzeci set padł łupem Włochów, to w kolejnym znów znakomicie w końcówce spisała się Kanada. Od momentu, gdy przegrywała 21:23, zdobyła cztery punkty i gdy spodziewano się końca spotkania, doszło do tie-breaka. W nim jednak mistrzowie świata wybili rywalom myśli o zwycięstwie.

Gorzką porażkę z reprezentacją Polski odbili sobie Słoweńcy. Mimo że Chińczycy postawili twarde warunki, to stać ich było jedynie na wygranie trzeciego seta. W czwartej odsłonie tego pojedynku zespół z Azji miał nawet sześć punktów przewagi, by ostatecznie przegrać partię 23:25.

Po tym zwycięstwie reprezentacja Słowenii jako piąta zapewniła sobie grę w finałowym turnieju Ligi Narodów, który odbędzie się w Gdańsku. Oprócz gospodarzy wystąpią w nim również Japonia, USA oraz Brazylia. Pozostały więc jedynie trzy wolne miejsca.