Wpadka mistrzyń świata. Koreanki niespodziewanie zaskoczyły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Mecz reprezentacji Turcji i Serbii
Materiały prasowe / FIVB / Mecz reprezentacji Turcji i Serbii

Reprezentacja Serbii sensacyjnie przegrała po tie-breaku z Dominikaną. Tym samym tylko cud sprawi, że zagra w fazie pucharowej Ligi Narodów. Koreanki zaskoczyły Chinki, ale tylko w jednym secie. Włoszki natomiast były bezlitosne dla Chorwatek.

Mimo trudnego położenia Serbia robiła co mogła, by ostatecznie znaleźć się w fazie finałowej Ligi Narodów. Potrzebowała do tego zwycięstw, a nawet kompletu.

Do niego jednak nie dojdzie. Po dwóch wygranych Serbki zaliczyły wpadkę, która może okazać się bardzo kosztowna. Mistrzynie świata sensacyjnie przegrały z Dominikaną po tie-breaku.

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Zwłaszcza, że Dominikanki nie mają już szans na awans do ćwierćfinału. Wszystko wskazuje na to, że zabraknie tam także Serbii.

Korea Południowa dotychczas nie wygrała żadnego meczu i nic się w tej sprawie nie zmieniło. Jednak w meczu z Chinami outsider Ligi Narodów zdołał urwać seta faworytkom. Niewiele to jednak zmieniło, bo rywalki zwyciężyły 3:1.

Walcząca o utrzymanie Chorwacja nie poprawiła swojego dorobku punktowego. W meczu z Włochami siatkarki z tego kraju były zdecydowanie słabsze i przegrały w trzech setach. Obrończynie tytułu zapewniły się udział w fazie pucharowej.