Aluron CMC Warta Zawiercie złamała opór przeciwnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie

Im dłużej trwał mecz z Treflem Gdańsk, tym większy problem z przeciwnikiem miała Aluron CMC Warta Zawiercie. Uczestnik Ligi Mistrzów nie pozwolił sobie jednak na potknięcie i zwyciężył 3:0 w PlusLidze.

Sobotnie granie w PlusLidze rozpoczęło się w Zawierciu. Aluron CMC Warta była faworytem w zestawieniu z Treflem Gdańsk, który większość ze swoich 15 punktów zdobył u siebie. Na wyjazdach drużyna z Trójmiasta radziła sobie gorzej i próbowała to poprawić w województwie śląskim.

Trefl rozpoczął mecz odważnie i chciał zaskoczyć gospodarzy. Energiczna gra dała prowadzenie 4:0, a następnie 7:4. Warta zareagowała błyskawicznie i dobre kontrataki pozwoliły jej odwrócić wynik na 9:8. Już tylko przez chwilę był remis, ponieważ gospodarze zaczęli budować przewagę. Wcześnie stało się jasne, że faworyt wygra, a partia zakończyła się wynikiem 25:19.

Jedno niepowodzenie nie odebrało gdańszczanom energii do walki, a druga partia była wyrównana. Największy opór stawiali gospodarzom Bartłomiej Bołądź oraz Mikołaj Sawicki, a do szóstki wskoczył Janusz Gałązka zamiast Karola Urbanowicza. Rozstrzygnięcie tego seta nastąpiło dopiero w końcówce. Warta wygrała 25:23, a runda zakończyła się tak samo jak poprzednia - zepsutym serwisem Aliakseia Nasewicza. Ryzyko nie było opłacalne.

Po stronie Warty najwięcej punktów zdobywali Uros Kovacević i Dawid Konarski. Nie miała ona w sobotę prostego zadania, mimo to stawiała na swoim. Trefl prowadził w trzecim secie 20:19, ale po przerwie na żądanie trenera Michała Winiarskiego, nastąpiło ostatnie w meczu odwrócenie wyniku. Tym razem zespół z Zawiercia wygrał 28:26 dzięki kontratakowi Bartosza Kwolka.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

Warta: Tavares, Kwolek, Kovacević, Szalacha, Zniszczoł, Konarski, Danani (libero) oraz Dulski, Łaba

Trefl: Martinez, Droszyński, Niemiec, Sawicki, Urbanowicz, Bołądź, Perry (libero) oraz Gałązka, Czerwiński, Nasewicz

MVP: Uros Kovacević (Warta)