Rajd Argentyny: Sebastien Ogier najszybszy w pokazowym oesie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sebastien Ogier
Materiały prasowe / Sebastien Ogier

Broniący tytułu mistrza świata, Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) uzyskał najlepszy czas na krótkim odcinku specjalnym otwierającym rywalizację w Rajdzie Argentyny.

Trasę pierwszego odcinka specjalnego w 37. edycji Rajdu Argentyny wytyczono w Cordobie. Zawodnicy mierzyli się na krótkiej liczącej niespełna dwa kilometry próbie w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Prolog rajdu wygrał Sebastien Ogier  z M-Sportu. Francuz miał niecałą sekundę przewagi nad Elfynem Evansem (M-Sport) i Danim Sordo (Hyundai). Na czwartej pozycji uplasował się Thierry Neuville.

W kategorii WRC2 najszybciej trasę pokonał Pontus Tidemand. Drugie miejsce ze stratą 2 sekund zajął Benito Guerra. Podium dla kierowców Skody uzupełnił Hubert Ptaszek (+2,9).

Rywalizacja w Rajdzie Argentyny na dystansie ponad 350 kilometrów potrwa do niedzieli.