Rajd Niemiec: Zmiana lidera

Jari-Matti Latvala przerwał piątkową passę Sebastiena Ogiera i wygrał trzeci odcinek specjalny Rajdu Niemiec. Fin został tym samym nowym liderem imprezy.

Na odcinku specjalnym "Moselland 1" Jari-Matti Latvala był szybszy od Sebastiena Ogiera o 2,3 sekundy. Wystarczyło to, aby objąć prowadzenie w Rajdzie Niemiec. Aktualnie Fin ma teraz 0,5 sekund przewagi nad mistrzem świata przed zakończeniem porannej piątkowej pętli. Trzeci na tej próbie ponownie był Andreas Mikkelsen.
[ad=rectangle]
Ponownie siódme miejsce wywalczył Robert Kubica, który do mety dojechał 11,2 sekundową stratą do zwycięzcy. - Są małe problemy na nawrotach, ale ogólnie jestem zadowolony. Czasami jest sporo kurzu, ale w zasadzie jest "ok" - powiedział na mecie polski kierowca. Przed krakowianinem znaleźli się jeszcze Kris Meeke, Thierry Neuville i Dani Sordo.

Przed kierowcami jeszcze jeden odcinek specjalny - od godziny 11:50, a następnie zaplanowano serwis.