Bundesliga: fenomenalne wejście Piotra Wyszomirskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski podczas treningu reprezentacji Polski

Piotr Wyszomirski z TBV Lemgo przebywał na parkiecie niewiele ponad 10 minut, a mocno dał się we znaki szczypiornistom Flensburga. Reprezentant Polski bronił jak w transie, ale nie zatrzymał wicemistrzów Niemiec (22:25).

[tag=11714]

Wyszomirski[/tag] ostatnie tygodnie spędzał głównie na ławce. Na parkiecie pojawiał się okazjonalnie przy okazji rzutów karnych. Świetną formę prezentował bowiem Peter Johannesson i Polak musiał cierpliwie czekać na swoją szansę.

Reprezentant Biało-Czerwonych dostał kilka minut z gigantami Bundesligi z Flensburga. Lemgo przegrywało wówczas 19:23 i miało iluzoryczne szansę na zwycięstwo. Wyszomirski wszedł między słupki i dał się pokonać tylko dwa razy. Polak obronił pięć rzutów i zakończył mecz z fenomenalną skutecznością 71 proc. Gdyby koledzy spisywali się lepiej w ataku, to we Flensburgu mogło dojść do sensacji.

Przegrały także pozostałe "polskie" zespoły. Łukasz Gierak nie popisał się nadzwyczajną skutecznością w meczu z Fuechse Berlin (1/4), za to lepiej spisał się jako podający (trzy asysty). Piotr Grabarczyk zajął miejsce na środku obrony TuS N-Luebbecke. Lider tabeli z Berlina ani na moment nie stracił kontroli nad spotkaniem i prowadzony przez Petara Nenadicia (9 goli) pewnie wygrał 29:21. W barwach Huettenberg nie zagrał kontuzjowany Szymon Sićko, a beniaminek przegrał 23:28 z TVB 1898 Stuttgart.

Faluje forma niedawnej rewelacji z Hanoweru. Remis z Frisch Auf! Goeppingen uratował w 59. minucie Mait Patrail. Zawodnicy Carlosa Ortegi powoli tracą dystans do czołówki.

DKB Handball Bundesliga, 11. kolejka:

TuS N-Luebbecke - Fuechse Berlin 21:29 (9:11) Najwięcej bramek: dla Luebbecke - Jens Bechtloff 5, Pontus Zettermann 4, (...), Łukasz Gierak 1, Piotr Grabarczyk; dla Fuechse - Petar Nenadić 9, Fabian Wiede 6, Hans Lindberg 5

TSV Hannover-Burgdorf - Frisch Auf! Goeppingen 28:28 (14:13) Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Evgeni Pevnov, Kai Haefner - po 6, Casper Mortensen 5; dla FAG - Tim Kneule 7, Morten Olsen, Joscha Ritterbach - po 4

TV 05/07 Huettenberg - TVB 1898 Stuttgart 23:28 (11:14) Najwięcej bramek: dla Huettenberg - Dominik Mappes 7, Vladan Lipovina 4; dla Stuttgartu - Bobby Schagen 7, Dominik Weiss 6

SG Flensburg-Handewitt - TBV Lemgo 25:22 (12:12) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Lasse Svan 6, Henrik Toft Hansen 5, Rasmus Lauge Schmidt 4; dla Lemgo - Andrej Kogut 6, Tim Suton 5, (...), Piotr Wyszomirski