Hiszpania: Drużyna Kamila Syprzaka gromi od początku sezonu. Jedna bramka Polaka

Getty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką)

W pierwszej kolejce hiszpańskiej Ligi Asobal drużyna Kamila Syprzaka DC Barcelona Lassa pokonała Fertiberia Puerto Sagunto 34:18.

Pierwsza runda rozgrywek nie przyniosła żadnej niespodzianki. Duma Katalonii pozostała niepokonana i rozpoczęła sezon od niezwykle mocnego uderzenia. Szczypiorniści FC Barcelony nie pozostawili swoim rywalom złudzeń i po prostu ich rozbili.

Gracze Puerto Sagunto przez pierwsze trzydzieści minut spotkania zdołali rzucić tylko sześć bramek, a jednym z bohaterów pojedynku został Borko Ristowski, który bronił na poziomie czterdziestu siedmiu procent skuteczności.

Drugim najlepszym zawodnikiem w szeregach Katalończyków był Valero Rivera - autor aż dziesięciu bramek. Nasz jedyny przedstawiciel w hiszpańskiej lidze - Kamil Syprzak zakończył mecz z dorobkiem jednego trafienia.

Gospodarze już na początku spotkania wyszli na prowadzenie, które później bez większych problemów kontrolowali. Ich przewaga rosła z minuty na minutę, a przeciwnicy nie mieli żadnego pomysłu na zatrzymanie rozpędzonych rywali. Zabrakło przede i umiejętności, i doświadczenia. Ostatecznie gracze z Barcelony zwyciężyli szesnastoma trafieniami - 34:18.

FC Barcelona Lassa - Fertiberia Puerto Sagunto 34:18 (17:6)