Bundesliga: druga porażka zespołu Gieraka i Grabarczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke
Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke

Łukasz Gierak zakończył mecz z THW Kiel bez zdobyczy bramkowej, a jego TuS N-Luebbecke w 2. kolejce Bundesligi przegrało 21:33 z kandydatami do mistrzostwa Niemiec.

Beniaminka skazywano na drugą ligową porażkę. Do Luebbecke przyjechało wielkie, acz podrażnione słabym poprzednim sezonem THW Kiel. Dla Zebr była to inauguracja sezonu - ich spotkanie 1. kolejki z TSV Hannover-Burgdorf przełożono bowiem na 7 września.

Najbardziej utytułowany niemiecki zespół zaczął mecz tak, jak przystało na pretendenta do tytułu. Andreas Wolff przed przerwą dał się pokonać tylko osiem razy, po kontrach trafiał Rune Dahmke i THW znajdowało się w komfortowej sytuacji po 30 minutach (15:8). Pudłowali rozgrywający TuS N-Luebbecke, przede wszystkim Marko Bagarić i Łukasz Gierak (0/2).

Zdecydowanie lepiej wyglądała druga linia kilończyków, choć golkiper rywali Peter Tatai nie ułatwiał im zadania. Miha Zarabec robił dużo, by kibice THW nie rozpamiętywali kontuzji Domagoja Duvnjaka. Słoweniec trafił cztery razy, ale zachwycił głównie pięcioma asystami. Gwarancją bramek był Patrick Wiencek, nadal w bramce Zebr mur stawiał Wolff, łączony w ostatnich dniach z Vive Kielce.

Pierwsza weryfikacja formy THW przyjdzie w następnej kolejce, gdy kilończycy zmierzą się z Magdeburgiem. Nadzieje na lepszy wynik może mieć natomiast drużyna Gieraka. TUS N-Luebbecke - po spotkaniach z potentatami (Flensburg, THW) - zagra z TSV GWD Minden.

W spotkaniu nie wystąpił Piotr Grabarczyk, który leczy kontuzję z okresu przygotowawczego.

DKB Handball Bundesliga, 2. kolejka:

TuS N-Luebbecke - THW Kiel 21:33 (8:16) Najwięcej bramek: dla Luebbecke - Ante Kaleb, Tim Remer - po 5, Pontus Zetterman 4, (...), Łukasz Gierak; dla THW - Rune Dahmke 5, Patrick Wienceck, Nikola Bilyk, Miha Zarabec, Niclas Ekberg - po 4