Liga Mistrzów: Vardar pokonał Kristianstad i przypieczętował triumf w grupie B. Zagrzeb w TOP 16

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Ivan Cupić
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Ivan Cupić

W konfrontacji 14. kolejki grupy B Ligi Mistrzów 2016/2017, macedoński Vardar Skopje okazał się lepszy od szwedzkiego IFK Kristianstad, odnosząc wiktorię 32:29.

Vardar przed meczem z IFK był już pewny awansu z pierwszego miejsca w grupie do kolejnej fazy rozgrywek LM i mógł spokojnie podejść do tej potyczki. Natomiast zespół z Kristianstad wciąż miał o co walczyć, a mianowicie o wyprzedzenie RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb i awans do TOP 16, lecz to mu się nie udało.

Mimo że mistrzowie Macedonii nie musieli forsować tempa w starciu z IFK, to od początku rzucili się do ataku i szybko objęli prowadzenie 6:2 w głównej mierze za sprawą Daniła Sziszkariewa i Joana Canellasa.

Swoją drużynę do walki starał się podrywać Gunnar Steinn Jonsson, którego wsparł Jerry Tollbring i drużyna ze Szwecji w 19. minucie odrobiła większość strat (10:9). Jednakże nic sobie nie zrobili szczypiorniści ze Skopje, a wystarczyło kilka skutecznych rzutów w wykonaniu Vuko Borozana i Jorge Maquedy, żeby gospodarze zwyciężyli w pierwszej połowie 17:13.

Tuż po zmianie stron Vardar Skopje wyprowadził dwie udane akcje (19:13) i od tego momentu w jego szeregi wkradło się rozluźnienie, które chcieli wykorzystać goście.

Ciężar gry w szeregach IFK Kristianstad wziął na swoje barki Tim Sorensen, który raz za razem trafiał na bramki miejscowego zespołu i to za jego sprawą przyjezdni w 42. minucie doszli podopiecznych Raula Gonzaleza Gutierreza na jednego gola (22:21). Taki stan rzeczy utrzymywał się do 57. minuty.

Finisz batalii należał już do Vardaru (32:29), zaś swoich przeciwników pogrążył dobrze dysponowany tego dnia Borozan.

Liga Mistrzów, 14. kolejka gr. B:

Vardar Skopje - IFK Kristianstad 32:29 (17:13) Najwięcej bramek: dla Vardaru Skopje - Vuko Borozan 6, Ivan Cupić i Jorge Maqueda - po 4; dla IFK Kristianstad - Tim Sorensen 7, Stig Tore Moen Nilsen 6, Jerry Tollbring i Philip Henningsson - po 4.