Gazprom Liga SEHA: pewne zwycięstwo Mieszkowa Brześć, koncert Rastko Stojkovica

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Rastko Stojković w barwach Mieszkowa
Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Rastko Stojković w barwach Mieszkowa

Mieszkow Brześć odniósł dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach Gazprom Ligi SEHA 2016/2017, pokonując na wyjeździe w meczu 18. kolejki RK Gorenje Velenje 37:34.

Niekwestionowanego triumfu ekipy z Białorusi nie można uznać za niespodziankę. Przed rozpoczęciem rywalizacji w Słowenii, zespół Mieszkowa miał bowiem w swoim dorobku aż o 17 punktów więcej niż Gorenje.

Szczypiorniści z Velenje stawiali rywalom opór jedynie przez pierwsze 20 minut. Odkąd wyszli na prowadzenie 7:6, kontrolę nad biegiem wydarzeń w pełni przejęli goście z Brześcia.

Z minuty na minutę konsekwentnie powiększali swoją przewagę, która w szczytowym momencie wzrosła do ośmiu trafień. Dopiero rozluźnienie przyjezdnych w końcówce sprawiło, że gospodarze ulegli ostatecznie tylko różnicą trzech goli.

Klasą samą dla siebie był serbski obrotowy Mieszkowa Rastko Stojković, autor 10 goli. Praktycznie nie mylił się w rzutach z koła (4/5), a karne wykonywał ze stuprocentową skutecznością (5/5). Trzy z nich dodatkowo wywalczył samemu, a ponadto dwukrotnie wysyłał rywali na ławkę kar.

Drugim z najlepszych aktorów spotkania był jego klubowy kolega, mierzący 212 centymetrów wzrostu Dainis Kristopans, którego wszystkie rzuty znalazły drogę do bramki (7/7).

Gazprom Liga SEHA, 18. kolejka:

RK Gorenje Velenje - Mieszkow Brześć 34:37 (12:18) Najwięcej bramek: dla Gorenje - Luka Mitrović 9, Matjaz Brumen 5; dla Mieszkowa - Rastko Stojković 10, Dainis Kristopans 7