ASPR - KSZO. Thriller w opóźnionym meczu, minimalny triumf gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz
WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz

ASPR Zawadzkie pokonała na własnym boisku KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 24:23 w meczu 16. kolejki I ligi mężczyzn (grupa B). Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem.

Przyczyną tak późnego startu widowiska były problemy gości z wyładowaniem sprzętu. W ich autokarze zatrzasnęła się bowiem klapa bagażnika. W rozwiązaniu problemu pomogli jednak lokalni strażacy, dzięki czemu gracze KSZO mogli wybiec na boisko.

Przed rozpoczęciem rywalizacji to jednak gracze ASPR-u mieli w swoim dorobku o cztery punkty więcej (15 do 11). I choć źle weszli w mecz (0:3), szybko się w pierwszej połowie otrząsnęli i zakończyli ją zwycięstwem 14:11. A jednocześnie udowodnili, że potrafią sobie dobrze radzić nawet bez dwóch podstawowych rozgrywających. Marcelego Migałę i Łukasza Całujka z gry wyeliminowały kontuzje.

Po przerwie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Jeszcze w 58. minucie bliżej odniesienia sukcesu byli goście, prowadzący 23:22. Dwa decydujące ciosy zadali jednak gospodarze, którym zwycięstwo na cztery sekundy przed końcem zapewnił lewoskrzydłowy Paweł Zagórowicz.

Mimo porażki, drużyna KSZO utrzymała się na 12. miejscu w tabeli. ASPR zajmuje natomiast aktualnie 7. pozycję.

Ale to zrobił! Ronaldo efektownie poradził sobie z rywalem [ZDJĘCIA ELEVEN]

ASPR Zawadzkie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 24:23 (14:11)

ASPR: Donosewicz - Swat 7, Zagórowicz 6, P. Całujek 5, Wacławczyk 3, Hertel 1, M. Morzyk 1, Szulc 1, Kąpa, Kubillas Kary: 6 min.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Kwiatkowski 7, K. Kieloch 5, Afanasjew 3, Goliszewski 2, Król 2, Antolak 1, Cukierski 1, Kożeniewski 1, Rutkowski 1, Czuwara Kary: 6 min.

Sędziowie: Dominik Kaszuba (Ostrów Wielkopolski), Łukasz Staszkiewicz (Gniezno) Widzów: 250.