Cud w Grudziądzu! Bramka trenera w ostatniej sekundzie dała punkt beniaminkowi

Niezwykłych emocji licznym kibicom dostarczył mecz Mueller MKS Grudziądz - Sokół Browar Kościerzyna. Beniaminek, który dotąd zdobył zaledwie dwa punkty w niezwykłych okolicznościach zdobył kolejne "oczko".

Biorąc pod uwagę to, że beniaminek I ligi z Grudziądza jak dotąd wygrał tylko jeden mecz, faworytami sobotniego starcia byli szczypiorniści z Kościerzyny. Od początku gospodarze postawili jednak wysoko poprzeczkę i nie dali się zaskoczyć. W końcu przepuścili skuteczny atak.

Po bramce Łukasza Wiśniewskiego w 21. minucie spotkania Mueller MKS prowadził 9:7. Do przerwy Sokół Browar Kościerzyna próbował odmienić losy meczu, jednak wciąż prowadzili podopieczni Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego, którzy drugą połowę zaczęli od wyniku 14:12. Emocje miały jednak dopiero nadejść.

Gdy do bramki Sokoła Browar trafił debiutujący w Mueller MKS-ie Maciej Suwisz, w 33. minucie gospodarze prowadzili 16:13. Kolejne cztery bramki rzucili jednak szczypiorniści z Kaszub, którzy po rzucie Tymoteusza Zimmermanna wyszli na prowadzenie 17:16, a następnie powiększyło się ono do dwóch bramek różnicy.

Sokół Browar mógł już wcześniej postawić kropkę nad i, jednak w drużynie z Kościerzyny mocno szwankowały rzuty karne. Albo bronił grudziądzki bramkarz, albo nie trafiali w światło bramki. Wykorzystali to gospodarze i na minutę przed końcem, gdy trafił Kelian Janikowski prowadzili 26:25.

Zapowiadała się sensacja. W kluczowym momencie jako szósty w Sokole Browar do karnego podszedł Michał Janusiewicz i odczarował bramkę, a chwilę później po rzucie tego samego zawodnika było 27:26 dla Sokoła Browar Kościerzyna. Na pięć sekund przed końcem Mueller MKS otrzymał piłkę na 12. metrze. Z lewej strony wyszedł Maciej Suwisz, który zamiast rzucać w kierunku bramki, podał do Jarosława Knopika. Grający trener Mueller MKS-u oddał skuteczny rzut ze skrzydła i w ostatniej sekundzie grudziądzanie wyrównali!

Mueller MKS Grudziądz - Sokół Browar Kościerzyna 27:27 (14:12)

Mueller MKS: Prietz, Goszczycki - Suwisz 8, Kostrzewa 3, Janikowski 3, Wiśniewski 3, Knopik 3, Łangowski 3, Ossowski 2, Bartecki 1, Nalaskowski 1 oraz Pożoga, Mrozowicz, Kruszewski. Karne: 2/4. Kary: 14 min.

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Janusiewicz 8, Lisiewicz 5, Czaja 4, Reichel 3, A.Bronk 2, T.Bronk 2, Zimmermann 2, Bednarek 1 oraz Skwierawski, Kuczyński. Karne: 2/8. Kary: 10 min.

Kary: Mueller MKS - 14 min. (Janikowski 4 min., Pożoga 2 min., Mrozowicz 2 min., Łangowski 2 min., Kruszewski 2 min., Suwisz 2 min.), Sokół Browar - 10 min. (Zimmermann - 4 min. - cz.k., Reichel 2 min., Lisiewicz 2 min., Janusiewicz 2 min.). Sędziowie: Kowalewski, Kuliński. Widzów: 450.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.