Bundesliga: Premierowy gol Grabarczyka, HSV i Magdeburg z wygranymi

Cztery spotkania 5. kolejki Bundesligi rozegrane zostały w niedzielne popołudnie. Kolejne punkty do swojego dorobku dopisały THW Kiel, Rhein-Neckar Löwen, SC Magdeburg oraz HSV Hamburg, dla którego pierwsze trafienie zaliczył Piotr Grabarczyk.

Polski kołowy miał swój udział w niedzielnym wyjazdowym triumfie HSV nad VfL Gummersbach. Grabarczyk po raz kolejny dowodził defensywą ekipy Michaela Bieglera, a jego zespół triumfował 30:21. "Grabar" występ zakończył z dwiema dwuminutowymi karami oraz bramką, którą zdobył na początku drugiej połowy. Gwiazdą spotkania był Johannes Bitter, który odbił aż 23 rzuty rywali.

HSV odniosło w niedzielę trzecie zwycięstwo w sezonie i umocniło się w gronie zespołów walczących o miejsce w europejskich pucharach. Trzeci triumf odniósł również SC Magdeburg Andrzeja Rojewskiego, jednak polski rozgrywający nie odegrał większej roli w zwycięstwie nad HBW Balingen-Weilstetten (28:27).

Gladiatorzy niespodziewanie męczyli się z ekipą z Badenii-Wirtembergii, do przerwy przegrywając nawet różnicą dwóch goli (12:14). W drugiej połowie podopieczni Geira Sveinssona przejęli jednak inicjatywę i tuż przed końcem spotkania prowadzili 28:25, w ostatnich sekundach pozwalając rywalom zmniejszyć rozmiary porażki do jednej bramki.

Pewne zwycięstwa w dwóch pozostałych niedzielnych meczach odniosły z kolei Rhein-Neckar Löwen oraz THW Kiel. Lwy z Mannheim rozbił na wyjeździe TSV Hannover-Burgdorf 30:18, natomiast mistrzowie Niemiec wygrali w Lübbecke z TuS Nettelstedt 33:23. RNL przewodzi tabeli Bundesligi wraz z MT Melsungen. Oba zespoły mają na swoim koncie po 10 punktów. THW jest trzecie i traci do wspomnianej dwójki dwa oczka.

Niedzielne mecze 5. kolejki Bundesligi:

VfL Gummersbach - HSV Hamburg 21:30 (12:14) Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Raul Santos 6, Julius Kühn 4; dla HSV - Hans Lindberg 7, Adrian Pfahl 4, [..] Piotr Grabarczyk 1.

TuS N-Lübbecke - THW Kiel 23:33 (11:16)  Najwięcej bramek: dla Lübbecke - Niclas Pieczkowski 6, Gabor Langhans 5, Vuko Borozan 4; dla Kiel - Domagoj Duvnjak 9, Rune Dahmke 6, Niclas Ekberg 5.

TSV Hannover-Burgdorf - Rhein-Neckar Löwen 18:30 (7:13)  Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Sven-Sören Christophersen, Kai Häfner - po 4; dla RNL - Mads Mensah Larsen, Alexander Petersson - po 7, Rafael Baena, Patrick Groetzki - po 4.

SC Magdeburg - HBW Balingen-Weilstetten 28:27 (12:14)  Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Matthias Musche 7, Robert Weber 6, Zeljko Musa 4, [...] Andrzej Rojewski; dla Balingen - Fabian Böhm, Alexandros Vasilakis - po 6, Yves Kunkel 5.