Francja: 2 bramki Podsiadły i porażka Nimes w Pucharze Ligi

Paweł Podsiadło zdobył dwie bramki w meczu Pucharu Ligi Francuskiej, lecz jego USAM Nimes Gard uległo Fenix Toulouse HB 33:34 i pożegnało się z rozgrywkami już w 1/8 finału.

Podsiadło, który w minionym sezonie francuskiej LNH zdobył 112 bramek w 23 występach, w środowym spotkaniu nie był czołową postacią swojej drużyny. Polak oddał cztery rzuty na bramkę rywali, ale tylko dwa z nich zdołały zaskoczyć golkipera Fenix Toulouse.

Zawodnicy Nimes mogą być zawiedzeni przebiegiem środowej potyczki. W końcówce pierwszej połowy ekipa Podsiadły odrobiła czterobramkową stratę do rywali, przed przerwą wychodząc na prowadzenie 18:17 ze stanu 11:15.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali dobrą passę i w 37. minucie wygrywali już 25:20. Mimo tak solidnej zaliczki Nimes nie dowiozło wygranej do końcowego gwiazdka. W 52. minucie Toulouse zniwelowało straty (29:29) i w decydującym fragmencie gry przechyliło szalę zwycięstwa na swą korzyść. Bramkę na wagę triumfu zdobył Alvaro Ruiz Sanchez.

Obok ekipy z Tuluzy awans do 1/4 finału Pucharu Ligi Francuskiej wywalczył również były mistrz kraju, Dunkerque HB. Na rywali w ćwierćfinale rozgrywek czekają już cztery najlepsze drużyny sezonu 2014/15 - Paris Saint-Germain HB, Montpellier Agglomeration HB, Saint Raphael Var HB oraz HBC Nantes.

1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej:   USAM Nimes Gard - Fenix Toulouse HB 33:34 (18:17) Najwięcej bramek: dla Nimes - Guillaume Saurina 10, Asgeir-Orn Hallgrimsson 8, Paweł Podsiadło 2; dla Toulouse - Vasko Sevaljević 7, Nemanja Ilić, Miha Zvizej - po 6.

Dunkerque HB - Aix en Provence 31:26 (17:13) Najwięcej bramek: dla Dunkerque - Pierre Soudry 6, Julian Emonet 5, Kronel Nagy, Florian Billant - po 4; dla Aix - Joan Saubich 7, Yvan Gerard, Iosu Goni Leoz - po 5.

Cesson Rennes - US Creteil HB / 03.09.2015, godz. 20:00 Chambery Savoie HB - Tremblay HB / 03.09.2015, godz. 20:15