Michael Biegler: Potrzebujemy czasu, by zrozumieć jaka szansa jest przed nami

- To był wyrównany mecz przeciwko bardzo dobremu rywalowi. Wiele rzeczy świetnie funkcjonowało przed przerwą, potem było gorzej, ale w końcówce wiedziałem, że damy sobie radę - stwierdził Biegler.

Fenomenalne zawody przeciwko reprezentacji Chorwacji zagrali w środowe popołudnie polscy szczypiorniści. Biało-czerwoni po kapitalnym widowisku i ogromnej walce zwyciężyli faworyzowanych rywali i w wielkim stylu awansowali do półfinału mistrzostw świata. [ad=rectangle] Na pomeczowej konferencji trener polskiego zespołu, Michael Biegler, był dumny ze swojej drużyny. Niemiec nie chciał się jednak zgodzić z tezą, że jego podopieczni rozegrali w środę najlepszy mecz podczas jego kadencji.

To nie był nasz najlepszy mecz. To było niezwykle ważne zwycięstwo, ale to co innego. Początek drugiej połowy był fatalny, bo nie graliśmy kompletnie tego, o czym rozmawialiśmy w przerwie. To był jednak ćwierćfinał mistrzostw świata. Wiele rzeczy świetnie funkcjonowało w pierwszej połowie, potem było gorzej, ale w końcówce wiedziałem, że damy sobie radę - stwierdził Biegler.

Biało-czerwoni po pierwszej połowie środowego spotkania wygrywali z Chorwatami 12:10. Świetnie spisywaliśmy się wówczas w obronie, po okresie słabszej gry w ataku przed przerwą znaleźliśmy rytm i schodząc do szatni zasłużenie wygrywaliśmy dwoma bramkami.

- Wszyscy widzieli bardzo wyrównaną grę, między dwoma dobrymi drużynami. Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie tak wyglądał. W pierwszej połowie nie mieliśmy odpowiedniej szybkości w ataku, ale znaleźliśmy potrzebne rozwiązania m.in. grając na dwa koła.

Kolejny przestój przyszedł jednak zaraz po wznowieniu gry. Chorwaci szybko odrobili straty i w pewnym momencie prowadzili nawet 17:14. Polacy się jednak nie poddali.

[i]

{"id":"","title":""}

[/i]Źródło: PGNiG/x-news - W przerwie rozmawialiśmy o różnych rzeczach. Mówiliśmy sobie, że rywale być może zmienią obronę, ale brakowało nam koncentracji na początku drugiej połowy. Powiedziałem jednak zawodnikom żeby nie martwili się, że przegrywamy trzema bramkami. Zespół w ostatnich latach nauczył się dobrze reagować na presję

- dodał Biegler.

Starcie z reprezentacją Chorwacji było kolejnym horrorem, jaki nasi zawodnicy zafundowali swoim kibicom. Biało-czerwoni ponownie rozstrzygnęli emocjonującą końcówkę na swoją korzyść.

Zrobiliśmy to już dwukrotnie z Niemcami, zrobiliśmy z Rosją. Mówiłem przed mistrzostwami świata, że to niezwykle ważna rzecz, która sprawia, że pewne zespoły są wielkie - zakończył Biegler. Teraz jego podopiecznych czeka półfinałowy mecz z Katarem.