Turniej w Wiedniu: Serbowie pokonani - relacja z meczu Polska - Serbia

Reprezentacja Polski młodzieżowców prowadzona przez Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego w drugim w Wiedniu pokonała Serbię 33:27. Po siedem bramek rzucili Tomasz Gębala i Michał Potoczny.

W turnieju w Austrii biorą udział cztery zespoły. W piątek biało-czerwoni przegrali z gospodarzami różnicą jednej bramki, a Serbowie ulegli Węgrom. Terminarz meczów w Wiedniu sprawił, że na drugi dzień zmierzyli się ze sobą przegrali i wygrani pierwszych spotkań. [ad=rectangle] Tym razem podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego prowadzili od pierwszych minut i później już kontrolowali sytuację. Już w dziesiątej minucie po bramce Pawła Gendy prowadziliśmy 7:3. Serbowie po rzucie Nemanji Belosa zdołali dojść naszych zawodników na dwie bramki różnicy. Na szczęście do przerwy to biało-czerwoni prowadzili 16:14.

Kluczem do zwycięstwa w całym meczu była bardzo dobrze ustawiona obrona, która skutecznie przeciwstawiła się rzutom Serbów. W defensywie brylował Tymoteusz Piątek. Z biegiem czasu nasi zawodnicy zaczęli się rozkręcać. Grali coraz lepiej w ataku i wyszli na bezpieczną przewagę, co pozwoliło trenerom na rotacje w składzie. Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na jakość gry.

Po sześciu bramkach z rzędu, gdy bramkarza Serbów pokonał Michał Potoczny prowadziliśmy już 21:15 i do końca utrzymaliśmy bezpieczną przewagę. Nasi zawodnicy prowadzili już nawet różnicą siedmiu bramek. Wynik spotkania ustalił Bojan Radenović, rzucając na naszą bramkę w ostatniej minucie.

Warto podkreślić, że kolejny raz bezbłędni w rzutach karnych byli Michał Potoczny i Maciej Tokaj. W drugim sobotnim spotkaniu Austria przegrała z Węgrami 21:29 i zwycięzcy tego meczu mają na swoim koncie komplet zwycięstw. W niedzielę o godzinie 13:30 zmierzymy się właśnie z Madziarami.

Polska - Serbia 33:27 (16:14) Polska: Morawski, Plaszczak - Gębala 7, Potoczny 7, Genda 4, Krępa 3, Nastaj 3, Tokaj 3, Prymlewicz 2, Surosz 2, Czuwara 1, Szopa 1 oraz Piątek, Malczewski. Kary: 8 min.

Bramki dla Serbii: Belos 7, A.Radovanović 6, Radojković 3, Milovanović 3, Radenović 2, Cerenac 2, Popović 2, Zivković 1, Jovanović 1.Kary: 8 min.

Kary: Polska - 8 min. (Genda 2 min., Piątek 2 min., Czuwara 2 min., Surosz 2 min.), Serbia - 8 min. (Zivković 2 min., M.Radovanović 2 min., Milutinović 2 min., Popović 2 min.).

Austria - Węgry 21:29 (13:15)