Sparingowo: Łatwe zwycięstwo SPR Stali nad reprezentacją juniorów

Szczypiorniści SPR Stali Mielec pokonali reprezentację Polski juniorów we wtorkowym meczu sparingowym w Mielcu. Podopieczni Pawła Nocha zwyciężyli 28:21 (15:11).

Czeczeńcy już przed przerwą wypracowali sobie kilkubramkową zaliczkę, którą po zmianie stron swobodnie powiększali. Prowadzona przez Rafała Kuptela reprezentacja juniorów długo jednak dotrzymywała kroku mieleckiemu zespołowi - jeszcze w 20. minucie na tablicy świetlnej był bowiem remis 9:9. [ad=rectangle] Końcówkę pierwszej części spotkania SPR Stal wygrała jednak 6:2, dzięki czemu na przerwę gospodarze zeszli prowadząc 15:11. Na początku drugiej połowy Biało-czerwoni ruszyli jeszcze w pogoń za mieleckim zespołem, podopieczni trenera Pawła Nocha wkrótce jednak odskoczyli młodym reprezentantom kraju i ostatecznie zwyciężyli 28:21.

W szeregach mieleckiego zespołu we wtorkowym spotkaniu zabrakło kontuzjowanego Damiana Kostrzewy oraz przebywających na zgrupowaniach reprezentacji Michała Obiały, Damiana Krzysztofika (kadra B) i Piotra Krępy (młodzieżowa kadra).

Pod nieobecność Kostrzewy świetne spotkanie rozegrał Michał Chodara, który z 10 bramkami był najlepszym strzelcem Czeczeńców. Na kole przyzwoicie wypadł natomiast doświadczony Mirosław Gudz, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W mieleckim zespole wystąpili ponadto Marek Szpera i Rafał Gliński, którzy ze względów zdrowotnych opuścili zgrupowanie reprezentacji seniorów.

Oba zespoły spotkają się ponownie w środę. Mecz ponownie rozegrany zostanie o godz. 18:00.

SPR Stal Mielec - Reprezentacja Polski juniorów 28:21 (15:11)