Ruch zatrzymał Dubajovą - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Zatrzymanie Katariny Dubajowem okazało się kluczem do zwycięstwa Ruchu nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz w meczu VIII kolejki PGNiG Superligi kobiet.

Początek spotkania należał do Marleny Lesik, która po sześciu minutach gry miała już na koncie trzy bramki dla swojego zespołu. W tym czasie przeciwniczki trafiły tylko raz. Niebieskie od początku spotkania grały bardzo zdecydowanie w obronie wobec najlepszej strzelczyni przyjezdnych Katariny Dubajovej. Nie sposób w tym miejscu przecenić też rolę Monika Ciesiółki. Bramkarka Ruchu dosłownie zamurowała bramkę gospodyń i zaskakująco łatwo radziła sobie z rzutami drugiej strzelby ligi. Chorzowianki sumiennie powiększały przewagę, która po trzydziestu minutach wynosiła sześć bramek.
[ad=rectangle]
Po przerwie do ataku ruszyły zawodniczki Olimpii, którym po trzech minutach gry udało się zmniejszyć straty do Ruchu do trzech bramek. Później to jednak Niebieskie zdobyły trzy trafienia z rzędu. Przewaga Ruchu wzrastała następnie z każdą minutą. W 52. minucie osiągnęła dwanaście bramek. Z okazji skorzystał Marcin Księżyk dając pograć zawodniczkom, które do tej pory nie dostawała zbyt wielu szans. Mowa o Katarzynie Masłowskiej, która aktywnie walczyła na kole oraz Agnieszce Drażyk, która zaliczyła trafienie z rzutu karnego. Wśród przyjezdnych najlepiej zagrała Kamila Szczecina, zdobywczyni pięciu bramek. Ostatecznie Ruch zwyciężył 28:20 i umocnił swoją pozycję w najlepszej ósemce ligi.

KPR Ruch Chorzów - MKS Olimpia- Beskid Nowy Sącz 28:20 (14:8)