Bundesliga: Sensacyjna i druga w sezonie porażka THW Kiel! Zabójcze pięć minut Flensburga

Szczypiorniści [tag=22657]HBW Balingen-Weilstetten[/tag] sprawili nie lada niespodziankę, pokonując rozegranym awansem meczu 10. kolejki Bundesligi THW Kiel 22:21. To już druga w sezonie porażka mistrzów Niemiec.

Gracze TuS N-Lübbecke od pierwszych sekund dzielnie stawiali opór faworyzowanemu Flensburgowi. Walnie przyczynił się do tego duet Ramon Tauabo - Jens Schöngarthm, dzięki któremu ekipa z Kreissporthalle pozostawała w grze o sprawienie niespodzianki. Wikingowie do głosu doszli dopiero w drugim kwadransie pierwszej partii, a w 21. minucie  brązowi medaliści poprzedniego sezonu wysforowali się na trzybramkową przewagę. [ad=rectangle] Gospodarze straty zniwelowali jednak błyskawicznie bo już raptem 120 sekund później. Po wyrównującym stan meczu na 12:12 trafieniu Niclasa Pieczkowskiego, Ljubomir Vranjes poprosił o czas dla przyjezdnych. Flensburg swoją grą nie rzucał na kolana, miał jednak w swoich szeregach świetnie dysponowanego rzutowo Holgera Glandorfa (siedem bramek w premierowej odsłonie), dzięki czemu do szatni schodził z prezwagą dwóch trafień.

Po zmianie stron szczypiorniści z Lübbecke błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, a mecz bramka za bramkę toczył się do 37. minuty, kiedy na tablicy wyników był remis 17:17. Wówczas w ciągu pięciu minut Wikingowie rzucili pięć bramek nie tracąc żadnej, do końcowej syreny nie oddająć wypracowanej przewagi. Warto jednak podkreślić, że podopieczni Dirka Beuchlera dwukrotnie byli o krok od doścignięcia Flensburga (24:25 w 50' i 26:28 w 55'). Koncertowe zawody rozegrał Holger Glandorf w całym meczu na listę strzelców wpisując się aż dwunastokrotnie.

Sprawcami największej sensacji okazali się szczypiorniści HBW Balingen-Weilstetten. Z początku nic nie wskazywało na drugą w sezonie porażkę ekipy prowadzonej przez Alfreda Gislasona. Mistrzowie Niemiec od 13. minuty nadawali ton grze i szybko odskoczyli rywalom na różnicę trzech bramek, dowożąc taką zaliczkę do końca pierwszej odsłony. Warto jednak wspomnieć, że w 21. minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Aron Palmarsson.

Po przerwie kilończycy długo utrzymywali przewagę wypracowaną pod koniec pierwszej części pojedynku, lecz wskutek ponad ośmiominutowego zastoju w ofensywie - szkoleniowiec Zebr poprosił o czas w 42. minucie przy wyniku 16:13 dla THW Kiel. Jak się okazało, był to moment zwrotny w tym spotkaniu. Agresywna obron graczy z Balingen powodowała, że raptem w 180 sekund piłkę w ataku gubili kolejno Patrick Wiencek, Marko Vujin i Domagoj Duvnjak, a po trafieniu świetnie dysponowanego Oliviera Nyokasa - rywale mistrzów Niemiec objęli prowadzenie.

Końcowka spotkania obfitowała w ogrom emocji. W 59. minucie z rzutu karnego trafił Patrick Wiencek. Decydujący cios zadali jednak gracze z Balingen, a konkretnie Christoph Theuerkauf, zwycięską bramkę zdobywając na sześć sekund przed końcem po asyście Nyokasa. Sensacja stała się faktem - Zebry już po raz drugi w tym sezonie schodzą z parkietu pokonane. Jaki pierwsi tej sztuki na inaugurację dokonali szczypiorniści TBV Lemgo. Zebry muszą się mieć na baczności - już w najblizszy piątek (5.09) czeka ich kolejne wyjazdowe starcie, z dobrze spisującym się HSG Wetzlar.

Kwintesencją czwartej serii spotkań będzie jednak potyczka Rhein-Neckar Löwen z HSV Hamburg w Commerzbank-Arenie we Frankfurcie nad Menem, gdzie konfrontację wicemistrza Niemiec z triumfatorem Ligi Mistrzów sezonu 2012/13 obejrzy rekordowa widownia na meczu piłki ręcznej - blisko 37 tysięcy widzów!

Wyniki środowych spotkań Bundesligi:

TuS N-Lübbecke - SG Flensburg-Handewitt 26:31 (13:15) Najwięcej bramek: dla TuS N-Lübbecke - Ramon Tauabo 9, Jens Schöngarth 8; dla Flensburga - Holger Glandorf 12, Anders Eggert 5, Jacob Heinl 4.

HBW Balingen-Weilstetten - THW Kiel 22:21 (10:13) * Najwięcej bramek: dla Balingen - Olivier Nyokas 9, Dennis Wilke 6; dla THW Kiel - Marko Vujin 5, Christian Sprenger, Patrick Wiencek - po 4.