Turniej w Kwidzynie: Gaz-System Pogoń Szczecin rozgromiła Wybrzeże Gdańsk

W pierwszym meczu turnieju w Kwidzynie, Gaz-System Pogoń Szczecin bez większych problemów pokonała Wybrzeże Gdańsk. Gracze z Pomorza Zachodniego zwyciężyli aż 29:17.

Do piątkowego spotkania Wybrzeże Gdańsk przystąpiło w osłabionym składzie. Nie zagrali narzekający na drobne urazy Hubert Kornecki i Łukasz Rogulski, do tego w tym spotkaniu trenerzy dali odpocząć Patrykowi Abramowi i Patrykowi Plaszczakowi. Gaz-System Pogoń zagrała bez Lecha Kryńskiego. Pod jego nieobecność bardzo dobrze spisał się młody Mateusz Kowalski.
[ad=rectangle]
Pierwsza faza meczu była wyrównana. Po ósmej minucie, gdy Krzysztofa Szczecinę pokonał Krzysztof Jasowicz, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Później jednak na boisku istnieli tylko podopieczni Rafała Białego. W 22 minucie, po rzucie Mateusza Zaremby Pogoń prowadziła już 12:6. Ostatecznie pierwsza 25-minutowa połowa zakończyła się wynikiem 14:9. Co ciekawe dwie bramki dla gdańszczan rzucił Marcin Lijewski, który w piątkowy poranek na boisku przebywał nieco ponad kwadrans.

Od początku drugiej połowy szczecinianie, w których szeregach najlepiej spisywał się Wojciech Zydroń powiększali przewagę. Po rzucie Macieja Jezierskiego prowadzili w 36 minucie 21:12. W zespole czerwono-biało-niebieskich jedynym, który potrafił pokonywać rywali po zmianie stron był do tego czasu jedynie Piotr Papaj. Pod koniec spotkanie się wyrównało i żaden zespół nie powiększał przewagi. W ciągu ostatnich trzech minut trzy bramki zdobyli szczecinianie i wygrali ostatecznie 29:17.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 29:17 (14:9)

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 7, Krysiak 4, Walczak 4, Jedziniak 4, Gierak 3, Zaremba 2, Krupa 1, Bruna 1, Jezierski 1, Konitz 1, Łuczak 1 oraz Grzegorek, Gobber, Gmerek.
Kary: 2 min. (Gierak 2 min.)
Karne: 5/5.

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Papaj 3, Jasowicz 3, Nilsson 2, Lijewski 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Sulej 1, Żak 1, Adamski 1 oraz Prymlewicz, Nazimek.
Kary: 4 min. (Mogielnicki 2 min., Nilsson 2 min.).